Skocz do zawartości

Zaniżanie licznika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich, :wesoly:

jest jeszcze sposób żeglarski, jako że byłem wiele lat żeglarzem, testowałem tak kiedyś dawno temu Fiata 125p 1500. Wiele dróg a w szczególności tych starszych ma słupki kilometrowe rozstawione dokładnie co kilometr. Wystarczy kumaty pasażer ze stoperem który łapie czas gdy słupek mija drzwi. Tylko kierowca przez ten kilometr musi utrzymywać stalą prędkość :wino: . Teraz każda komórka ma stoper do setek sekundy. Dokładność jest super. wystarczy przeliczyć. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

edi1703, stary "żeglarski" sposób to chyba każdy zna (choć słupki nie zawsze są dokładnie co 100m, tak jak powinny). Ale na dystansie 10-20 słupków (1-2km) to już ma sens.

 

Mi akurat nie chodzi o weryfikację wskazań licznika (nie mam takiej manii, dokładność 10km/h mi wystarcza ;( ), a o sam tryb diagnostyczny - z ciekawości chciałem zobaczyć co tam można odczytać itp. - ale jak pisałem mam wersję bez trybu diagnostycznego lub z zablokowanym tym trybem.

Widzę, że nie tylko ja - więc nie ma co drążyć tematu: wniosek - są wersje TID bez trybu diagnostycznego.

A może, ktoś z TECH2 wie czy tryb testowy jest we wszystkich TID, ale może jest blokowany przez TECHa?

W końcu TID ma przewód do złącza diagnostycznego X13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

rozar, miałem właśnie na myśli pomiar na dystansie kilku kilometrów.

 

Bardzo dobrze, że dociekasz prawdy. Cały postęp na tym polega.

Zainteresował mnie ten temat, sprawdzę u siebie.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Zaciekawił mnie ten temat, wiec sam sprawdziłem o co biega u siebie w astrze :wink: Wyszło na to, że licznik zawyża prędkość (gdy na liczniku było 50km/h, TID wskazywał na 42km/h). Sprawdziłem potem na GPSie kumpla i faktycznie sytuacja wyglądała tak samo - Licznik zawyżał. Jeżdżę aktualnie na 175/70 r13. Uważacie, że powinienem zmienić opony/i felgi na większe? Dobra okazja by była bo stare już prawie łyse :)

 

edit: sprawdziłem jeszcze raz, przy 100km/h mam różnice okolo 11km/h a przy 140km/h na liczniku, GPS wskazuje na 122 km/h. Troche nie pokoi mnie to. Różnica jest zbyt duża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że powinienem zmienić opony/i felgi na większe? Dobra okazja by była

jak dasz 175/65R14,to będą wyzsze

edit: sprawdziłem jeszcze raz, przy 100km/h mam różnice okolo 11km/h a przy 140km/h na liczniku, GPS wskazuje na 122 km/h. Troche nie pokoi mnie to. Różnica jest zbyt duża.

ale niebiescy na radar cię nie zatrzymają jak pojedziesz 100 na 90-tce

ogólnie to w kazdym aucie jest takie przekłamanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michu71

Ja mam Astrę F 1.6 8V 96r kombi i opony 175/65/14 licznik zawyża mi około 10 km powyżej 100km/h,sprawdzone na gps.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności