Skocz do zawartości

rozmiar opony


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

6J15 ET 43,a teraz ma byc 6,5J15 ET35 to rozstaw bedzie większy o 2mm,

... chętnie prześledzę poszczególne kroki tego wyliczenia - może być na PW...

Na chłopski rozum bowiem - różnica w ET to 8 mm (na zewnątrz) i felga szersza o 1/2'' (czyli ok. 12,5 mm)... Nie będę liczył z czystego lenistwa, ale Twoje 2 mm to pomyłka... szerokość całego ,,zestawu'' zwiekszy się o ok. 40mm(od brzegu do brzegu felgi) + opona.... Pozdro... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

P.S. ET - będziesz miał o 8 mm szerszy rozstaw kół...

jeśli standard to 6J15 ET 43,a teraz ma byc 6,5J15 ET35 to rozstaw bedzie większy o 2mm,czyli praktycznie nic.

Zalecany rozmiar pod 6,5" to 205/50R15,ale także dopuszczalny 195/55R15

według tego konfiguratora 185/60/15 tez moze byc

 

http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/produktion_neu/index.php?&site=13&lng=pl&fdi_mod=S21&fdi_key=14418

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zalecany w/g książki serwisowej jest index 88T chociaż ciołki w ASO wstawiają zmówki 84T Barumy (lol) i weź bądź mądry i pisz wiersze może i do benzyniaka to wystarczy bo jest dużo lżejszy, ja wymieniłem na 88T XL i nigdy nie założę zwykłej 84 choćby dlatego że przód łysy się robi po 2 latach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44, jeśli standard to 6J15 ET 43,a teraz ma byc 6,5J15 ET35,to mozna tak wyliczyć:

większy rozmiar felgi o pół cala to 12,5mm,które liczone od środka felgi rozkłada sie na dwie strony,czyli po ok. 6mm

jesli zostałoby ET43,to automatycznie felga poszłaby wewnątrz o te 6mm,więc aby to zniwelować jest mniejsze o 8mm ET,czyli felga jest z wiekszym o 2 mm rozstawem wewnętrznym

Robiłem kiedyś mnóstwo rysunków i tak mi wychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wiadomo standart do MERIvY to 185/60/15 i felga 6Jx15 ET43 ale opon tego rozmiaru nie ma zbyt duzego wyboru wiec postanowilem kupic 195/60/15 niby niewielka roznica ale czy orginalne felgi beda odpowiednie czy nie sa zbyt waskie?

i cos jeszcze jaka najwieksza szerokosc opon podejdzie na standartowe ET43

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi wychodzi

... no dobra... niech będzie.... :drunk:

czy orginalne felgi beda odpowiednie czy nie sa zbyt waskie?

... no tragedii nie będzie....

jaka najwieksza szerokosc opon podejdzie na standartowe ET43

... tu musi ktoś odpowiedzieć co śmiga Merivą i tuninguje swoje auto... pewnie 215 spoko :P ... Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wiadomo standart do MERIvY to 185/60/15 i felga 6Jx15 ET43 ale opon tego rozmiaru nie ma zbyt duzego wyboru wiec postanowilem kupic 195/60/15 niby niewielka roznica ale czy orginalne felgi beda odpowiednie czy nie sa zbyt waskie?

i cos jeszcze jaka najwieksza szerokosc opon podejdzie na standartowe ET43

 

pozdrawiam

Co ty wygadujesz tych opon jest własnie najwiecej i sa w miare rozsadne ceny

 

195/60/15 ten rozmiar nie miesci sie w normie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności