Skocz do zawartości

Montaż wspomagania w Corsie c


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Do pelni szczescia brakuje mi w mojej corsie wspomagania, ogladalem ostatnio na allegro rozne aukcje z servo i zastanawiam sie czy oplaca sie taki uklad kierowniczy kupic? W modelu C 1.0 wspomagania jest elektryczne, czyli nie powinno sie to wiazac z zadnymi przerobkami w silniku...

 

Nie jestem tego pewien, prosze o rade i polecenie ewentualnie jakiegos speca z katowic lub warszawy ktory wzialby sie za taka robote.

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Spotkałem się, że montują takie wspomagania.Jak się ma kolumnę ze wspomaganiem i instalację to chyba nie problem.Trzeba całość kupić z wiązką i wtedy wiadomo gdzie co podłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam,a gdzie ty tam olej wlejesz.Jest wyłącznie elektryczne pod kierownicą.Pomyliłeś kolego chyba auta.Astra i zafira i vectra c mają elektryczno hydrauliczne.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiązka w corsie C jest taka sama w wersji ze wspom. i bez i nic nie trzeba przerabiać czy dłubać z kablami. Kupuje sie kolumne z silnikiem i sterownikiem, podłącza kostki, kalibruje czujnik skrętu i wszystko działa. Operacja na 4h roboty. Jakby co pisz na priv, dam ci namiar na gostka który zakłada komplet za 200zł na śląsku. Cześci to około 300zł.

Edytowane przez cactus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corsie jest wspomaganie elektro-hydrauliczne a nie elektryczne.

wiekszej głupoty dawno nie słyszałem... w cc jest zawsze elektryczne wspomaganie...

 

Wiązka w corsie C jest taka sama w wersji ze wspom. i bez i nic nie trzeba przerabiać czy dłubać z kablami. Kupuje sie kolumne z silnikiem i sterownikiem, podłącza kostki, kalibruje czujnik skrętu i wszystko działa

kolejna głupota... w nielicznych autach owszem wiązka do wspomagania jest seryjnie w aucie i wtedy robota jest prosta i niezbyt problemowa, ale w większości aut wiązki nie ma i wtedy trzeba dorabiać...

 

wspomaganie do cc niejedna osoba już montowała, jak najbardziej jest to wykonalne i warto to zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

kolejna głupota... w nielicznych autach owszem wiązka do wspomagania jest seryjnie w aucie i wtedy robota jest prosta i niezbyt problemowa, ale w większości aut wiązki nie ma i wtedy trzeba dorabiać...

 

 

 

Radziłbym sie upewnić zanim sie kogoś wyzwie od głupków. Potwierdziłem to u źródła i na 100% wszystkie Corsy C niezależnie od miejsca produkcji mają kompletną elektyke pod wspomaganie. Nie ma fizycznie Corsy C bez wtyczek pod wspomaganie chyba że ktoś je wyciął poza fabryką. Dodatkowo potwierdziła mi to osoba która hurtowo montuje te wspomagania i jeszcze nie spotkał się z brakiem kostek a wierz mi że robił tego masę.

Można też wysłać maila do firmy na allegro która sprzedaje instrukcje montażu i twierdzą dokładnie to samo.

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności