Skocz do zawartości

Astra2 1.7 DTI 16V ISUZU Przerywa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przypomniałem tearz sobie jeszcze cos nie wiem czy w czyms pomoze.Ale na początku było podejrzenie ze parafina w ropie sie oddzieliła bo stało sie to po 3-dniowym postoju gdy w nocy było -2/-3stopnie bo własnie urodziła sie nam CORECZKA i mechanik polecił mi abym zakupił uzdatniacz do ropy TIP i on jest odrazu do przeczyszczenia wtrysków.Wczesniej sobie lekkko poszarpywała przez pare dni a jak zalałem okreslona ilosc do ropy to po 20min jazdy zaczeła własnie tak bardzo przerywac,szarpac,dławic sie i tracic wtedy jakby moc.Niewiem czy to istotne a teraz mam w ropie dosyc duze stezenie oleju MIKSOL .Bo mechanior dolał mi go po wymianie ropy jakies 6-setek na 10l ropy.no i to sporo wieksze spalanie przed tym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Widocznie czyszczenie wtrysków nie pomogło a sam napisałeś że było dobrze a potem coraz gorzej:)Więc dalej jak byś tylko mnie utwierdzał w tym że chodzi o wtryski i mam nadzieje że tak jest.A jak by okazało się inaczej to zawsze pozostaje jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia.A czy przed tym postojem długim auto zawsze chodziło tak jak powino??tzn bez zadnych szarpnieć.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hhmm to może kompletne spuszczenie paliwa z całego układu a nie tylko ze zbiornika pomoże.Ale dalej stawiam na wtryski:) albo jakieś urządzenia odpowiedzialne za prace wtrysków

 

A i gratulacje z narodzin córeczki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziekuje bardzo!!!ZUZIA jest super :) .No i własnie z powodu dziecka załamuje mnie to auto bo jest nam teraz bardzo potrzebne a go nie maj uz łącznie prawie 3-tygodnie.A trzeba jezdzic na szczepionki ITP. autobusy i tramwaje odpadaja z kruszyna.Mam nadzieje ze w poniedziałek okarze sie ze jednak nie bede musiał holowac samochodu 120km do Piaseczna.No ale okarze sie czekam nadal na pomysły od was i bardzo duze podziekowania dla MANIAKOPEL!;)!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

NIe ma za co a będę się ciszył dopiero jak asterka bedzie smigać ;)) Ale myśle że spuszczenie ropy z całego układu paliwowego może pomuc bo martwi mnie troche za dużo ilość tego misksolu w ropie oraz to że wcześniej mogła być woda w zbiorniku bo w sumie pompa jest smarowana tylko ropą a minimalnie stezenie innej supstancji powoduje przytarcie się pracujacych czesci w pompie....wiec może problem nie tkwił w elektronice pompy a własnie poprzez uszkodzenie czegoś wewnątrz niej.Tą sugestie co do uszkodzeń wewnątrz pompy nasunoł mi artykuł z ostatniego nr auto świata gdzie napisano troche o naprawach pomp wtryskowych.Wiec dalej stawiam na wtryski lub osprzet nimi sterujący...... a jak nie wtryski to uszkodzenie mechaniczne pompy....a dopiero potem bym myślał nad komputerem silnika.Ale pierw niech pozbędą sie całego paliwa z układu paliwowego.....bo jak jest woda albo nie własciwy skłąd mikosolu to ciezko bedzie dojść do źródla problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam chyba MANIAKOPEL miałes racje?dzwonili wczoraj do mnie mówiac ze nie jest to wina ani zaworu recyrkulacji ani katalizatora ,wtryski tez odpadaja,ale poinformował mnie ze mieli przypadkiem drugie takie samo auto własciciel sie zgodził i przełozenie sterownika wtrysków paliwa(pompy) i niby jak reka odją.Wiec odebrałem od nich ten sterownik wysłałem do Wągrowca bo tam naprawiaja wszystkie rodzaje a oni wysłali mi sprawny zapląbowany z 3-miesieczna gwarancja.Wiec poczekamy zobaczymy, takze wyszło ze to elektronika.narazie czekam na paczke.no i tyle W innym terminie napisze czy autko juz sprawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to super:) Cieszę się że jedna z moich opcji co do problemu okazał się trafna....no ale poczekamy aż bedziesz miał nowy sterownik wtrysku i wtedy sam ocenisz jak autko się sprawuje :) Wiec jednak faktycznie były nie takie dawki ropy jak powiny:) No a gdy już wszystko bedzie śmigać tak jak ma pamiętaj o dobrej ropie tzn tylko z pewnych stacji i o jakimś dodatku do paliwa na zime i to też w odpowiednich ilościach:))Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam własnie po 3-tygodniach odebrałem Asterke smiga jakby nigdy nic.Jednak był to sterownik wtrysku pompy.Dobrze ze sa firmy które je naprawiaja bo nowy 3800zł .Dzieki za wszystkie rady.Do usłyszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności