Skocz do zawartości

komunikaty komputera pokladowego


Rekomendowane odpowiedzi

Polski Angielski Niemiecki Francuski Flamandzki FUNKCJE INFORMACYJNE Temperatura na zewnątrz Outside Temperature Aussen temp. Temperatura otoczenia. Na spadek temperatury czujnik reaguje natychmiast, na jej wzrost z pewnym opóźnieniem.

Po włączeniu zapłonu wskazanie przełącza się automatycznie na temperaturę zewnętrzną. W celu ostrzeżenia przed oblodzeniem nawierzchni w temperaturze otoczenia poniżej 3şC wskazanie temperatury włącza się automatycznie i zaczyna migać. W temperaturze otoczenia poniżej -5şC wskazanie świeci się w sposób ciągły.

 

Chwilowe zużycie paliwa Instant Consumption Mom. Verbr. Sposób wyświetlania zmienia się w zależności od prędkości jazdy Poniżej 13km/h (8mil/h) wynik podawany jest w l/h (gal/h) Powyżej 13km/h (8mil/h) wynik podawany jest w l/100km (mil/gal) Wskazania 0.0 l/100km 999.9 mil/gal występuje przy odciętym dopływie paliwa

 

Średnie zużycie paliwa Consumption Verbrauch Obliczanie średniego zużycie paliwa można w każdej chwili uruchomić od nowa, wciskając przycisk R. Wskazanie w l/100 km. (mil/gal)

 

Całkowite zużycie paliwa Trip Consumption Abs. Verbr. Pomiar można w każdej chwili rozpocząć od nowa przyciskiem R. Wskazania w l (gal)

 

Średnia prędkość. Speed Geschw. Funkcję tę można w każdej chwili uruchomić od nowa wciskając przycisk R. Przerwy w podróży przy wyłączonym zapłonie są pomijane. Wskazanie w km/h. (mph)

 

Przejechany dystans Trip Distance Wesstrecke Funkcję tę można w każdej chwili uruchomić od nowa wciskając przycisk R.. Wskazanie w km (mil) Zasięg jazdy powyżej/ poniżejj 50 km

 

Range Reichweite Zasięg jazdy jest obliczany na podstawie aktualnej ilości paliwa w zbiorniku i średniego jej zużycia na odcinku ostatnich 20-30 km. Po zatankowaniu paliwa wciskając przycisk R można uzyskać nową wartość zasięgu jazdy bądź też wyświetla się ona automatycznie po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi. Wskazanie w km (mil)

 

Stoper Stop Watch Stoppuhr Kolejne wciskanie przycisku R powoduje zerowanie: start - stop - zerowanie ... . Określenie czasu jazdy: wyłączenie zapłonu powoduje zatrzymanie stopera. Po włączeniu zapłonu stoper znów zaczyna liczyć od punktu, w którym był zatrzymany

 

FUNKCJE KONTROLNE

Kontrola świateł hamowania Brake Lamp Check Bremslicht prufung Controle Feux Stop Remlicht control

 

Poziom oleju w silniku Engine Oil Level Check Oil Level Oelstand Prufen Ölstand prüfen Motoröl Stand Niv. huiler controler Motorolie Peil Oliepeil Control

 

Brak oleju Oil Lack Ölmangel Olietekort

 

Poziom płynu chłodzącego Coolant Level Kühlmittel Stand Niv. Liguid Refroidis Koelvloeistofpeil

 

Automatyczna skrzynia biegów Automatic Gearbox Automatic Transmission Automatik Getriebe

 

Układ automatycznego poziomowania reflektorów światła mijania (przy ksenonach) Headlamp Range Adjustment Headlamp Low beam fld/vision LauchtweiteFahrlicht Leucht. Fahrlicht

 

Klocki hamulcowe – zużyte okładziny Brake Pad Bremsbelag Rem voerinsen

 

Brak świateł hamowania Brake Lamp Bremslicht Remlicht

 

Bezpiecznik świateł hamowania Brake Lamp Fuse Bremslicht Sicherung

 

Światła mijania, tylne światła pozycyjne Headlight Tail Light Fahrlicht, Rücklicht Abblendlicht Rücklicht Dimlicht Achterlicht

 

Poziom płynu do spryskiwaczy Washer Fluid Level Washer Level Waschwasser Stand Niv.liguid lave glace Peil ruite sproeier

 

 

 

opracowane i zebrane w calosc przez Jaroolsztyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam!

Mam auto z Belgi i komunikaty na komputerze wświetlają mi sie chyba w języku francuskim ostatnio pojawia mi sie napis: Portee Feux Crois, wie ktoś co to może oznaczać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki za info :mrgreen:

mam u siebie ksenoeny...nie mialem wogóle pojęcia ze to o nie chodzi ...bede musiał chyba do servisu z tym jechać bo na tym sie wogóle nie znam :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasuja Cie jak za zboze

i wymienia czujniki samopoziomowania na nowe

przeczysc wtyczki czujnikow na zawieszeniu przednim i tylnim

od tego sie zaczyna

u mnie pomoglo :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

do czego służy komunikat Bremslicht prufung skoro bezpiecznik i brak świateł mają swoje ostrzeżenia?

sprawdzałam światła hamowania (i wszystkie pozostałe) - działają ok ale na wyświetlaczu mam wspomniany komunikat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenei czujnika przy pedale z tego co wiem

po wdoenieciu na pedal hamulca komunikat znika przeciez

jakby jakas zarowka byla spalona czy bezpeicznikto by swiecilo dalej - ale wtedy z tego co wiem pisze cos innego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

vista, masz wyzej napisane co to jest

''kontrola swiatel stopu'

jak nie znika po wcisnieciu hamulca to znaczy ze masz spalona zarowke

albo czujnik uwalony jak Arek napisal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem, czytałam i niby sprawa oczywista - kontrola, ale jak pewnie zauważyłeś żarówka i bezpiecznik mają inny komunikat, a światełka u mnie działają ok i stąd moje pytanie ;)

Może ktoś miał już ten komunikat i pomoże mi doprecyzować problematykę.

Słowo kontrola jest troszkę szerokim pojęciem - instrukcja nie precyzuje dokładniej tego komunikatu?

skoro ktoś przewidział komunikat do spalonej żarówki i bezpiecznika to czy miał na myśli samokontrolę sprawności czujnika pisząc kontrola?

 

wiem, że stawiam banalne pytania i z góry przepraszam ale dopiero próbuję się oswoić z Asią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności