Skocz do zawartości

komunikaty komputera pokladowego


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam maly problem. Posiadam Astre H 1.6 2007 klimatronik z wyswietlaczem GID .Wyczytalem ze nie powinienem miec problemun z aktywacja komputera pokladowego w celu wyswietlania informacji o spalaniu itd. Udalem sie wiec od razu do serwisu Opla w Sosnowcu i tam Panowie zabrali sie za aktywacje. Niestety powiedzieli mi ze na ekranie podczas wyswietlania informacji stacji radiowej i temperatury klimatyzacji itp jest nadal pusto. Dopiero jak nacisne BC wyswietlaja mi sie BC1 BC2 i w obu przytpadkach jest tylko ilosc przejechanych kilometrow, srednia predkosc ilosc spalonej benzyny i srednie spalanie nic wiecej .Oczekiwalem na pierwszym ekranie informacji np.tymczasowe spalanie lub mozliwosc zmiany a po nacisnieciu BC wiecej informacji. Panowie powiedzieli ze z tego wyswietlacza nie da sie wiecej nic zrobic.Wydaje mi sie ze to jakies bzdury bo nikt na forum nie pisal o takiej sytuacji. Prosze o fachowa pomoc bo wydaje mi sie ze przy tym wyswietlaczu nie powinno byc zadnych problemow.Jedna uwaga , jak drugi raz nacisne BC wyswietlaja mi sie jakies serwisowe komunikaty o temeraturze, ladowaniu, i tez sa tam wtedy wszystkie parametry spalania czyli chwilowe ,srednie ,dystans itd.Czyli logicznie myslac sam komputer widzi i ma te informacje tylko nie moze je wyswietlic w nalezyty sposob. Prosze o pomoc ,czy u mnie da sie cos zrobic .W Oplu rozkladaj rece ze zrobili wszysko co mogli . Mam nadzieje ze pomoze mi ktos w tym problemie Pozdrawiam

Edytowane przez PRAIMER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Wybaczcie, że odkopuje stary temat ale nie chcę zakładać kolejnego...

zakupiłem Meriva rocznik 2005 z komputerem pokładowym, który nie miał zakładki BC był tylko miernik. Tuż przed zamknięciem udałem się do Auto-Toruń i gość uaktywnił opcje ale komp zamiast pokazywać wartości wyświetla "F" (błąd) a w "zasięgu" wyświetla przekłamaną wartość. Z racji, że było późno nie zdiagnozował problemu, kasy na szczęście nie wziął, a ja wróciłem do chaty w Poznaniu i próbuje teraz dojść co jest przyczyną? Sprawdzałem bezpieczniki, odłączyłem aku...wskakują zera ale po chwili znów F.

Gdzieś wyczytałem by sprawdzić wtyczke kompa tylko nie wiem gdzie jej szukać? Czy ktoś będzie tak miły i podrzuci jakiś pomysł? Do ASO jakoś mi nie śpieszno i zostawiam to jako ostateczność.

Z góry dzięki

ps - Radio CD50 phone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

symbol "F" wyśwetla się gdy brak jest sygnału mierzonego parametru, lub błędnie dobrany jest indeks. Jeśli masz możliwość dorwać kogoś z Twojej okolicy z techem lub op-comem to Ci ustawi właściwy indeks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności