Skocz do zawartości

opony do astry f


Gość golden2912

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golden2912

witam

 

mam ostatnio dylemat z zakupem opon do mojeog asteroida

 

otoz kupilem swoja astre na felgach 15" aluminiowych dokupilem do niego komplet zimowek 175/65/14 z felgami stalowymi. no i sezon sie konczy powoli i pora by kupic letnie oponki. no i jest dylemant czy kupowac opony na felgi 15 czy moze mniejsze na 14 a felgi 15 sprzedac... co o tym sadzicie jak sie to ma do eksploatacji auta spalania itp bo sama cena za nowe opony nie robi mi raczej roznicy jedynie by to byla oszczednosc gbybym sprzedal alusy i dolozyl do opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 ki różnica duża w spalaniu

po czym wnosisz ze na 15 spali wiecej niz na 14 ??

ja jezdzilem na 15,16 i 17 spalanie jest takie same

nawet jak spali 0.1 litra na 100 wiecej to tego nie odczujesz az tak

 

 

golden2912

kup opony 15 na lato

bedziesz mial dwa zestawy

lato 15 na alu

zima 14 na stalowkach

oszczedzisz kase na zmienianiu gum przed i po zimie to raz

a dwa nie bedziesz musial czekac w kolejkach jak zima znowu zaskoczy

tylko sam sobie zmienisz komplecik

wiec suma sumarum to jest lepsze wyjscie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

14 ki różnica duża w spalaniu

po czym wnosisz ze na 15 spali wiecej niz na 14 ??

ja jezdzilem na 15,16 i 17 spalanie jest takie same

nawet jak spali 0.1 litra na 100 wiecej to tego nie odczujesz az tak

 

nie wiem moze ma razje be te letnie to byly poprzednio 195/65/15 chyba. wiec szersza opona, wieksze opory toczenia = wieksze spalanie ? napewno za oponami 15 pprzemawia chyba lepsza trakcja i przyczepnosc ?

 

dylemat dalej nie rozwiazany :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te letnie to byly poprzednio 195/65/15 chyba

chyba coś pomyliłeś,raczej 195/55R15

uzupełnij profil,bo moze masz za słabą tą astre do takich gum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyrax84pl

chyba coś pomyliłeś,raczej 195/55R15

uzupełnij profil,bo moze masz za słabą tą astre do takich gum

No niekoniecznie musiał pomylić, ludzie tak na dobrą sprawę nie potrafią dobrze dobrać opon po rozmiarze... spora część nie zdaje sobie sprawy z tego że średnica całego koła ma wpływ na wskazania prędkościomierza, inne prowadzenie samochodu etc.

 

Najlepiej będzie dokupić oponki na felgi alu i tak jak napisał Gawlak zaoszczędzisz na sezonowej zmianie opon i to nie tylko pieniędzy ale i sporo nerwów :shock:

Według mnie optymalny rozmiar opon do Twojego Astrolota to 185/55/R15 lub 195/55/R15 pod warunkiem że felga nie jest szersza niż 6 cali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

pfff sorki ale dodalo mi sie z goscia.... post do usuniecia

 

 

zgadza sie panowie opona jaka byla zalozona na felge to 195/55/15 dlatego przy tamtym poscie napisalem "chyba" a podgladnolem jaka w zapasie lezy i wszytsko sie teraz zgadza.

 

btw. a nie podchodzaca do temtau w kwesti pieniedzy ze zaoszczedze na wymianie itp to co polecacie dla takiego auta ktorym sie normalnie jezdzi raczej po miescie czasem w trasie z predkosciami do 150 km/h max (bo szybciej to cysterne wypada ciagnac za soba chociaz przy 150 tez ;) ) poprostu co by wypadalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności