Skocz do zawartości

Ile litrów wchodzi do silnika 2.0 DTI ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.Mam krótkie pytanko.Mam vectrę DTI 2.0 z niemiec i jest kartka z olejem syntetycznym.Chcę wymienić olej na castrol edge z tym że nie wiem czy na syntetyk czy półsyntetyk.I jeszcze nie wiem ile litrów wejdzie do silnika.Czy 5 litrowe opakowanie starczy?Dziękuję za odpowiedzi wszystkim i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ silnika

- 2.0 DI 16V X20DTL

- 2.0 DTI 16V Y20DTH

- układ smarowania 5,5 dm3 z filtrem

Jeżeli miałeś wlany wcześniej pełen syntetyk to ponownie go zalej syntetykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

ja mam ten typ silnika. - 2.0 DTI 16V Y20DTH i po zalaniu 5,5ltr na bagnecie pokrywa tylko kuleczke na samym poczatku begnetu, dolałem ok 0,5ltr i dalej to samo, po przejechaniu paruset KM to samo, wycieku nie widać nigdzie, nie wiem czy dolewać i co robić, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem tu nowy od miesiaca jestem posiadaczem vectry 2.0DTH i nie wiem jakim olejem silnik byl zalany nie ma zadnej karteczki i tu moje pytanie jakim olejem najlepiej go zalac :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witay

 

 

Napisz jaki jest przebieg auta czy bierze olej.Najlepiej i najbezpieczniej będzie zalać półsyntetykiem bo na mineralnym te silniki podobno nie mogą pracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witay

 

 

Napisz jaki jest przebieg auta czy bierze olej.Najlepiej i najbezpieczniej będzie zalać półsyntetykiem bo na mineralnym te silniki podobno nie mogą pracować.

Przebieg to 188tys. i nie bierze oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam :beer: zdecydowanie mineralny do tych silników nie pasuje.. maxymalnie gęsty stosowany przy zaleceniach producenta to 10W40 i to już nie ważne czy będzie go silnik bral litre na 100 km Minerału nie wlewamy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

 

co do zuzycia oleju w tym silniku :beer: ma tolerancję 1l na 10000 km więc nie ma co się przejmować jak nam pare setek z bagnetu znika jak sporo jeździmy ???

 

Wchodzi 5,5litra a do tego co pisał kolega wyżej ,że ma tyle wlane i mu pokazuje tak mało może powinien sprawdź długość swojego bagnetu - może ktoś coś tam kombinował.. ale fakt bagnet dziwnie w tym silniku wskazuje- trzeba po jego włożeniu chwile poczekać aż olej go zaleje :)

 

pozdro :beer:

Ja śmigam na GM 10W40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem identyczny dylemat, naklejka niby wskazywała na syntetyk mobile 1, jednak przy przebiegu 170k wszyscy doradzali półsyntetyk i zalałem 10w40 GM.

Wlali mi 5l i niby miarka była na full jednak mając 1l na dolewke dolałem do 5,5l według wskazań producenta...tak dla spokojności http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności