Skocz do zawartości

Opel Calibra 2.0 16 V


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzyj się dobrze wtyczce, tam masz narysowane symbole (literki).

Nie pamiętam dokładnie ale K znajduje się po przeciwnej stronie A.

 

EDIT:

Poprawiłem link na poprzedniej stronie do instrukcji zczytywania kodów ABS :-)

Całość jest ze zdjęciami więc nie będziesz miał problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dołączam się do tematu...

Bardziej niż działanie ABS interesuje mnie czy sprawdza się "go" na corocznych przeglądach?

Wciskam hamulec do końca np. przy jeździe 50km/h koła blokują sie i lece do przodu ślizgiem(kilka razy mało brakowało).

 

Czy jeśli zadziała ABS to włącza sie kontrolka?

Jak można sprawdzić działanie ABS?(Przychodzi mi do głowy badanie w stacji diagnostycznej ale czy mozna oddać do badania jedną rzecz i ile to by kosztowało)

 

Od czego zacząć szukanie niesprawności od pompy, czujnika..? ?

 

Poprawiłem wielkość czcionki, masz problemy ze wzrokiem że piszesz wołami??? // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć szukanie niesprawności od pompy, czujnika..? ?

Na początek sprawdź czy masz żaróweczkę w liczniku podświetlającą ABS. Jeżeli ją masz i po przekręceniu kluczyka zapala się i po chwili gaśnie to znaczy że układ działa.

Auta po 1994/95 mają już ABS z funkcją samo diagnozy więc samemu można sprawdzić. w innym wypadku tylko Tech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na początek sprawdź czy masz żaróweczkę w liczniku podświetlającą ABS. Jeżeli ją masz i po przekręceniu kluczyka zapala się i po chwili gaśnie to znaczy że układ działa.

Auta po 1994/95 mają już ABS z funkcją samo diagnozy więc samemu można sprawdzić. w innym wypadku tylko Tech.

Co jeśli lampka ABS wogle sie nie zapala, po przekręceniu stacyjki

Włącza mi się tylko nr 15

Dołączona grafika

, która raczej wskazuje przepaloną żarówke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ABS? Możesz zrobić fotkę swojej pompy hamulcowej?

Jeżeli ABS się nie zapala to masz spaloną żarówkę lub ktoś celowo ja wyciągnął...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam takie foto

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sob Sie 09, 2008 15:52 ]

Jeżeli ABS się nie zapala to masz spaloną żarówkę lub ktoś celowo ja wyciągnął...

Nie wiem czy w tym roczniku jest aby ABS 93r.

Mój kumpel ma 91 i wiem że ma więc ja raczej też powinienem

 

Może żarówka w kontrolce przepaliła się i faktycznie mam ABS tylko go nie widzę.

Zastanawiam sie czy mozna zrobić pojedyncze badanie ukł. ham w stacji diag. i za ile bo chyba będzie ciężko dojść o co chodzi.

Pytanie czy sprawdza się to na przeglądach jeśli nie to odpuszcze sobie temat i będe jeździć z głową

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak najbardziej masz ABS. Wyjmij licznik załóż żaróweczkę i wtedy pogadamy :mrgreen:

 

Pytanie czy sprawdza się to na przeglądach jeśli nie to odpuszcze sobie temat i będe jeździć z głową

Nie sprawdzają tego na przeglądzie, a z głową trzeba jeździć zawsze, bo żaden system nie zastąpi zdrowego rozsądku :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

panowie ja miałem podobny problem w mojej cali jak odpaliłem kontrolka od abs gasła i abs zeczywiscie przerywał ale po pierwszym hamowaniu kontrolka zaswiecała się i po abs-sie. jednak na jednym mądrym forum wyczytałem ze kiedy wymienia się klocki na nowe trzeba zresetowac komputer ja zrobiłem to tak " zdjąłem klemy z akumulatora i właczyłem wszystkie odbiorniki prądu zeby cały układ rozładowac z prądu " EFEKT SUKCES od tamtej pory ABS działa bez zarzutu kontrolka sweci sie przy odpalaniu i zaraz gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności