Skocz do zawartości

czujnik poziomu cieczy chłodzacej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam zepsuty czujnik poziomu cieczy chłodzącej. Mimo iz poziom płynu jest OK czujnik sądzi że mi tej cieczy brakuje. Nowy to koszt 70 zł ale czy nie dało by się jakoś pominąć tego czujnika? Chodzi mi głównie o to czy jeżeli czujnik jest sprawny to zamyka obwód czy poprostu zostawia jakis ompór w obwodzie? Dość często zaglądam pod maske z nudów oraz płyn zawsze jest na poziomie :beer: więc czujnik raczej mało dla mnie przydatny a denerwuje mnie troche ciągłe anulowanie ostrzeżenie na komputerze oraz ciągle swięcący się napis chceck.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to bez przesady 70 zł. za wymianę czujnika to nie są kosmiczne pieniądze.

Rozumiem, jakby z 500 zeta kosztował, ale 70 to nie majątek.

2x0,7 :beer: i masz spokój z checkiem i komunikatami...

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie czy we wszystkich zafirach jest czujnik poziomu cieczy?:wink:? bo mam wrażenie że w mijej z19DH nie ma go może jakieś foto jak czujnik wygląda np. w VW był w postaci dwóch prętów wewnątrz zbiornika a ciecz zamykała obwód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zepsuty czujnik poziomu cieczy chłodzącej. Mimo iz poziom płynu jest OK czujnik sądzi że mi tej cieczy brakuje. Nowy to koszt 70 zł ale czy nie dało by się jakoś pominąć tego czujnika? Chodzi mi głównie o to czy jeżeli czujnik jest sprawny to zamyka obwód czy poprostu zostawia jakis ompór w obwodzie? Dość często zaglądam pod maske z nudów oraz płyn zawsze jest na poziomie :lol: więc czujnik raczej mało dla mnie przydatny a denerwuje mnie troche ciągłe anulowanie ostrzeżenie na komputerze oraz ciągle swięcący się napis chceck.

NIe no spoko po co komu czujnik!!!

A nie pomyślałeś że jak będziesz w trasie i wyleci Ci płyn to przegrzejesz silnik ... dla "głupich" 70 zł. Pomyśl, a nie robisz pozorne oszczędności.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączkę czujnika (u mnie, w 1.9 100KM) widać dopiero po wyjęciu akumulatora... Też sądziłem że u mnie go nie ma, ale...

 

Od jakiegoś czasu wywala mi komunikat "Poziom płynu chłodzącego..." a płyn jest ok, więc pogrzebałem trochę (korozja złączki wykluczona) i wygląda mi na to, że jest w zbiorniczku pływak który osiadł na dnie i nie ma zamiaru się podnieść...

 

Zbiorniczek nierozbieralny, na razie jeżdżę tak jak jest, dla pewności sprawdzając temperaturę płynu (w menu "Test")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności