Skocz do zawartości

sonda lambda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

panowie co zrobic caly czas wywala mi blad sondy ze za bogata i ze za uboga mieszanka czy to normalne ze tak jest bo jest gaz i sie komputer wtedy myli?? jaki ma to wplyw na spalanie iprace silnika??wymienic sonde lub jak naprawic a jesli wymienic to jest jakas specjalna zeby na gazie i nabenie bylo ok????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Gdzie ci wywala ten błąd? W każdym programie do sterownika LPG masz możliwosć ustawienia liczby kroków. Jeśli liczba jest za mała lub za duża to wyskakuje błąd sondy lambda- mieszanka uboga lub bogata W twoim przypadku prawdopodobnie (na 99%) masz żle ustawioną instalacje LPG . Podjedz do gazownika i załatwi to w 5min, chyba że masz interfejs to możesz zrobić to sam.

Cyba że masz instalacje I-gen. ?

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Witam. Ja mam podobny problem, tylko że mi wyświetla jeden błąd o zbyt bogatej mieszance. A czy napewno gazownik jest w stanie zrobić w 5min, bo gdzieś niegdziej na forum widziałem że inni pisali że to przez emulator. Zaciekawił mnie też jeden wątek Instalacje LPG mam II generacji, ale niestety nie wiem jakiej firmy :wesoly:

 

PS. to mój pierwszy post na tym forum i z tego miejsca chciałbym przywitać się ze wszystkimi userami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli zczytam bledy z kompa tam mi wyskoczyly te bledy wiec mowisz z e to wina gazu nie sondy ze jest uszkodzona albo cos??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

No raczej nie, bo sonad jest przystosowana do spalin z benzyny. Gdy dostaje spaliny z LPG to głupieje i temu właśnie ma służyć emulator - tyle narazie wywnioskowałem :wesoly: dla pewności gdy Ci sie zapali kontrolka check engine to przełącz sie na benzyne i pojezidzij chwile, jeśli zgaśnie, to sonda napewno jest sprawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Więc tak. Witam. Ja miałem niedawno w swoim motorku tak zajechaną sondę, że i na beni i na pb pokazywała błąd zbyt ubogiej mieszanki. Po wymianie jeździłem na PB i kontrolka nie zaświeciła się ani razu. Gdy tylko przełączyłem na gaz kontrolka zaczęła się pojawiać i po odczytaniu błędów to samo 44 i 45 czyli zbyt uboga i bogata mieszanka. Jak to wpływa na spalanie? To juz wie tylko kryształowa kula jednym jeździ autko normalnie i pali w granicach 10l gazu na 100km a np mi 20l gazu na 100km (palił) obecnie nie wykonywałem testów. Odepnij akumulator na jakieś 30min (wykasuj błędy). Potem podłącz odpal na PB wrzuć luz odpal autko na jakoś 10 min (na luźnym) potem przejedź się z różnymi prędkościami (przystosujesz kompa) nom i potem zacznij jeździć na gazie. Po takim zabiegu (teoretycznie) powinno być ok i nawet jeśli jeżdżąc na gazie będzie ci się kontrolka pojawiała to olej ją. No chyba że silnik się zacznie jakoś dziwnie zachowywać wtedy warto odczytać błędy ale powinno być wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko co to ten emulator?? kupuje sie go czy on juz jest?? aha i jak mierze napiecei zasilania sondy to pokazuje mi w granichach 0.18 V a powinno byc min. 0.46 czy to moze miec wplyw jakis?? i dlazcego tak niskie napiecie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

emulator potrzebny jest do zakłucenia pracy wtrysku lub wtrysków tak zeby eku auta tego nie zauwazył teraz jeszcze jedno nie wszyscy uzywaja emulatorów do rozciencia uzywa sie takze przekazników ale w starszych modelach.A teraz o sondzie lambda masz u siebie sonde 1 voltową czyli wskazania powinny miec wachania tzw sinusoida od 0 do 1v takze nieprawda jest ze sonda ma stałe wskazanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Emulator jest od tego by na podstawie sondy lambda optymalnie dobrać Ci mieszankę gazowo-powietrzną (jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi).

A co morze być przyczyną że na benzynie trudno jest utrzymać silnik na obrotach by nie zgasł (wolnych obrotów nie ma w ogóle, bo odrazu gaśnie) a na LPG chodzi bez zarzutu??

 

 

Edit: hehe tymek48 mnie wyprzedił z postem :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wie m kolego i to napiecei sie wacha pomiedzy 0 a 1v tylko ze zasilanie sondy po odpieciu na wtyczce od strony tej odkompa do sondy jest za niskie niz ma byc dlazcego igdzieszukac przyczyny?? zbyt niski napiecei to zwarcie gdzies do masy ale gdzie???i ja mam rozciete przewody na wtrysku i tam jest wpiety przekaznik ktory odcina wtrysk zaraz po pzrelaczen na gaz czyli ok ale.. czy mozliwe zeby ten pzrekaznik powodowal zawrcie tez do masy bo wywala mi blad zbyt niskiego napiecia na wtrysku pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności