Skocz do zawartości

sonda lambda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ja mam podobny problem w Fiacie Siena tylko u mnie nie mogę ustawić wolnych obrotów ani na benzynie ani na gazie silnik ma niskie obroty aż sie trzesie wszystko było ok ażdo wydmuchnięcia uszczelki pod głowicą wszystko było spr. została tylko sonda lambda czy takie mogą byc oznaki padniętej sondy moze ktoś wie jak ją sprawdzić z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam pytanie dotyczące emulacji sondy lambda w silniku X14sz. Po instalacji gazu w Corsie zważyłem, że odłączenie jednoprzewodowej sondy nie powoduje włączenia lampki "Check". Tymczasem dokładnie pamiętam, że przed założeniem LPG odłączenie sondy powodowało pojawienie się błędu już po przejechaniu kilku metrów.

 

 

Czy wie ktoś czy to jest błąd instalatora LPG, czy raczej prawidłowe działanie sterownika Bingo M?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Podepnę się pod temat bo mam podobne pytanie: odpinam sondę i nie zapala się check, albo zapala się i gaśnie za chwilę, może to tak ma być. Ale inna sprawa, że dzisiaj mierzyłem na niej napięcie (co prawda przy odpiętej całkowicie, bo nie zmontowałem kabla ze szpliką) i bardzo dziwna rzecz: na jałowym napięcie skacze od 0,2 do 0,8V, jednak nawet po lekkim dodaniu gazu natychmiast spada do 0 i tak się utrzymuje dopóki obroty znowu nie spadną do jałowego. (Dodatkowo nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika z sondą czy bez, ale nie odłączałem/podłączałem na zapalonym tylko zgaszonym). Czy to oznacza wymianę...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Sprawdzałeś napięcia sondy lambda gdy ta była wykręcona ze swojego miejsca i sobie tak zwisała? Jeśli tak to to chyba bardzo kiepski pomysł gdyż sonda w kontakcie z powietrzem nie daje żadnych wyników? Gdy dodajesz gazu to raczej cewka pobiera większą ilość prądu z obwodu? Jeśli jeździsz na beni i "czek" nie objawia się twoim oczom to jest dobrze natomiast na gazie jeśli się pojawia to nic nadzwyczajnego jeśli masz instalację 1gen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, przez odpięcie mam na myśli rozpięcie jej od ECU. Sonda nadal jest wkręcona ale wtyczka jest luźna i do tej wtyczki się podpinam. Na moje proste rozumowanie to mimo wszytko powinny być wahania napięcia po dodaniu gazu, a nie tylko na jałowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

To znowu u mnie tez jest coś nie tak tam kolego na tym przewodzie czyli zasilającym sondę, napięcie ma się zawierać od 0.43 do 0.47V, a u mnie ma ona prawie 1 V czasami trochę więcej czyli zwarcie gdzieś do masy ale gdzie, czy podczas instalacji gazu ten przewód był ruszany przecinany mam instalacje II generacji .

 

Poprawiłem pisownię ko78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Gość krykra76

Dzień dobry.

Mam założoną instalację LPG Tech w merivie 1.4 90 koni... Wszystko było dobrze,ale od tygodnia świeci mi się check engine. Mechanik wyłączył, ale po 30 kilometrach się zapaliła powtórnie. Diagnoza komputera- błąd sondy lambda pozycja 2. Dodam, że nic poza tym się nie dzieje- silnik pracuje równo,spalanie wydaje się również prawidłowe...Wg mechanika "ople tak mają na gazie". Czy to prawda? czy wymiana sondy coś da?

Proszę o opinie i porady.

Pozdrawiam Krystian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności