Skocz do zawartości

pierścienie dystansowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie tylko nad osadzeniem - jest ET 39

a zalecane przez Opla wynosi 49 mm

ET 39 jest typowe w 14"(felga 5,5J) dla stali w astrze G,w alu i stali 15"(felga 6J) ET wynosi fabrycznie 49.

Po to zrobili 15 z ET 49 żeby kolo nie wystawało więcej niż to stalowe.

Jak kupisz te felgi,to koło będzie wystawało o 1cm więcej od tego zalecanego od Opla,czyli prawie nic,a i wizualizacja będzie lepsza.

Ja bym kupił jeśli cena jest dobra.Tylko pamiętaj,że otwór wewn. felgi ma 56,5 mm,a jak tamte są z większym,to musisz mieć pierścienie centrujące.Byle nie z mniejszym,bo toczenie cię czeka.

Jakie konkretnie te Nokiany zakładasz i pamiętaj,że jak znasz ich cenę,to sprawdż ile u mnie kosztują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ee.. właśnie sie okazało, że gościu będzie miał te oponki dopiero w marcu

(195/60 r15 ) ceny tez jeszcze nie zna

możesz mi podrzucić swoją ? (tutaj, czy na PW..)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zibi jako, ze Ty jestes specjalista, chce kupic alufelgi do mojego astrolota f kombi. Teraz mam zimowki 185/65 na stalowych 14". Na lato mam 185/60/14 i do tych gum chce kupic felgi. Jaki bedzie najlepszy rozmiar- chodzi mi o oznaczenia na felgach do Astry F Caravan?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam 185/60/14 i do tych gum chce kupic felgi

Felga 6J14 ,ewentualnie 5,5J14, 4*100*56,5 i praktycznie wszystkie ople mają ET 49.

Gdyby było mniej,to żeby nie przekroczyło 39.Jakby co pytaj dalej.Oryginalne felgi opla mająśruby pasujące i do stali i do alu.Inne szukaj ze śrubami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam, ja też pośrednio pod temat, dlatego tutaj. Posiadam Astre II. Kupiłem okazyjnie oplowskie felgi stalowe 14" żeby założyć na nie zimowe gumy. Przed zakupem przymierzyłem felge z tyłu i pasowała jak ulał, a że mam tarcze hamulcowe z tyłu i z przodu doszedłem do wniosku że z przodem też nie bedzie problemów ;] . Kupiłem nowe klebery założyłem na felgi i kiedy przekładałem okazało się że że jednak problem z przodem jest. Klocki hamulcowe się nie mieszczą , felga jest za płytka. Jednym z rozwiązań jest założenie dystansów. Czy to dobry pomysł?

Te kupowane (allegro itp) to strasznie drogi gips, i jeśli już to zlecę robotę jakiemuś tokarzowi. Może ktoś ma jakiś rysuneczek projektu takiego dystansu, rozstaw śrub 4X100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. Jakiej wielkosci masz tarcze z przodu? 286mm czy mniejsze? bo jak 286 to 14" felgi nie wejda. Wydaje mi sie ze jak podajesz ze masz 4x 100 to chyba powinny byc mniejsze i tu mnie zastanawia czemu te 14" Ci nie podchodza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności