Skocz do zawartości

wymiana oleju


Gość minio25

Rekomendowane odpowiedzi

"Na wyświetlaczu środkowym zużycie

oleju silnikowego pokazywane jest za

pomocą lampki kontrolnej I. Należy

włączyć zapłon bez uruchamiania

silnika.

Wyboru menu i funkcji dokonuje się

za pomocą przycisków na dźwigni

kierunkowskazów.

W celu wyświetlenia wskaźnika

zużycia oleju silnikowego:Nacisnąć przycisk MENU, aby

wybrać pozycję Menu informacji

o pojeździe.

Obracając pokrętło, wybrać pozycję

Pozostała żywotność oleju.

Aby zapewnić prawidłowe

funkcjonowanie tego układu, należy

go wyzerować przy każdej wymianie

oleju. Należy skorzystać z pomocy

warsztatu.

Aby wyzerować wskaźnik, nacisnąć

przycisk SET/CLR. Zapłon musi być

przy tym włączony, a silnik nie

uruchomiony.

Gdy układ obliczy, że nastąpiło

całkowite zużycie oleju silnikowego,

na wyświetlaczu informacyjnym

kierowcy pojawi się komunikat

Wymień olej silnikowy lub stosowny

kod ostrzeżenia. Należy wtedy zlecić

warsztatowi wymianę oleju

silnikowego i filtra w ciągu tygodnia

lub przed przejechaniem 500 km (w

zależności od tego, co nastąpi

wcześniej)." Tak to jest napisane w instrukcji obsługi,-

Mniej więcej tak to robili w zakładzie naprawczym. Tylko czemu po przejechaniu 1500 km znów błąd CODE 82 i wwiąże się to z wymianą oleju??


Znalazłem taki artykuł Oto jego fragment"


Masz auto z DPF? To może być powód przybywania oleju

Filtr cząstek stałych, zwany potocznie DPF-em, jest bardzo częstą przyczyną przybywania oleju silnikowego w nowoczesnych silnikach diesla. W skrajnych przypadkach poziom oleju może podnieść się nawet o ponad litr! Skąd bierze się to zjawisko? Sięgnijcie do naszego artykułu na temat zasady działania i eksploatacji filtra cząstek stałych. Teraz przypomnimy tylko, że DPF musi się okresowo regenerować, potocznie „wypalać”. Polega to na tym, że komputer sterujący podaje większą dawkę paliwa i zmienia kąt wtrysku. Podnosi się temperatura spalin, co pozwala na wypalenie sadzy nagromadzonej w filtrze. Tyle teoria, ale praktyka pokazuje, że wiele filtrów nie ma warunków do prawidłowej regeneracji. Kierowcy eksploatują swoje auta głównie w mieście, jeżdżą z niewielką prędkością, a cykl wypalenia nie może zostać zakończony. W konsekwencji duża dawka paliwa przedostaje się do oleju zwiększając jego poziom w misce i pogarszając jego właściwości smarne. "


Edytowane przez ZbyszekD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko czemu po przejechaniu 1500 km znów błąd CODE 82 i wwiąże się to z wymianą oleju??
- Ja Ci powiem dlaczego .. dlatego, że kupując auto albo sam albo z kimś kto Ci doradzał kupiłeś diesla jeżdżąc po mieście non stop lub jeździsz po kilka kilometrów i gasisz silnik.

To nie jest dobry teren dla współczesnych diesli. Wymień wtryskiwacze na nowe (nie regenerowane bo takich nie ma) .. na pewno sprawi, że problem minie i przebieg zwiększy się do ok. 15kkm.

Prawdopodobnie gdybyś jeździł po trasie .. DPF nie miał by problemu z wypaleniem DPFa i problem by znikł.

Poza tym sprawdź czy działa Ci aktuator/ siłownik na chłodnicy spalin a jezeli jest zablokowany to w jakiej pozycji.

Aktuator / siłownik powinien pracować na zimnym silniku .. po nagrzaniu powinien wrócić do pozycji zamykającej bypass i spaliny leca przez chłodnicę.

Co do wymiany oleju .. badaliśmy kiedyś taki oleju .. niestety proponuje go wymienić .. ma w sobie tyle paliwa, ze przekracza on normę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wypowiedzi i instrukcji;

"W niektórych sytuacjach, np. podczas

pokonywania krótkich odcinków,
samoistne oczyszczenie filtra nie jest
możliwe.
Jeśli wymagane jest czyszczenie
filtra, a wcześniejsze warunki jazdy
nie umożliwiały przeprowadzenia
czyszczenia automatycznego,
zostanie to wskazane przez lampkę
kontrolną %. Jednocześnie na
wyświetlaczu informacyjnym
kierowcy występuje komunikat Filtr
sadzy jest pełny kontynuować jazdę

lub kod ostrzegawczy 55."

Tak a pro po. Czy wiecie, że autobusy też mają DPF? Jak to ma się do DPF ASTRY? Przecież one też co chwilę wyłączają silnik. Ile taki kurs ma 10km?

Edytowane przez ZbyszekD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a pro po. Czy wiecie, że autobusy też mają DPF? Jak to ma się do DPF ASTRY? Przecież one też co chwilę wyłączają silnik. Ile taki kurs ma 10km?

Po co drążyć temat jak już wszystko jest napisane.

Autobusy i ciężarówki mają filtry ale inaczej są obsługiwane i przystosowane do jazdy krótkodystansowej.

Grzes08 dobrze ci radzi z wymianą oleju bo mieszanina oleju napędowego z olejem silnikowym działa jak pasta cierna.

Oczywiście ty zrobisz jak uważasz bo to twoje auto i twój problem.

Wydaje mi się że dyskusja jest zbędna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukasM18

chce kupić olej do mojej astry. Naczytałem sie,przeanalizowałem,wyciągłem wnioski i postanowiłem kupić taki olej :

https://www.amazon.de/gp/product/B01MT1X517/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3UEABDHA2XDWG&psc=1

 

Co o tym sądzicie?wiem,że kosztuje ale na oleju nie chce oszczędzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie?wiem,że kosztuje ale na oleju nie chce oszczędzać

Po co nas pytasz - masz olej do swojego auta kupować, ty wiesz jaką specyfikację ma twoje autko i jaki powinieneś stosować olej.

A odnośnie marki oleju to już nie ważne byle specyfikacja GM była i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukasM18

Pytam bo po to jest forum. Nie napisałem tego bo chce szpanować, że będę za euro kupował. Chciałem po prostu zapytać ale widzę etuzjastyczną odpowiedź, więc dziękuje. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo po to jest forum. Nie napisałem tego bo chce szpanować, że będę za euro kupował. Chciałem po prostu zapytać ale widzę etuzjastyczną odpowiedź, więc dziękuje. Pozdrawiam

Wybacz ale na temat oleju już jest tu mnóstwo tematów dlatego dostałeś taką odpowiedź, ty masz samochód i ty wiesz jaki olej masz do silnika stosować - tutaj wróżki nie ma i nie wiemy co masz lać do silnika - z benzynówką jest prosto - z dieslem już tak nie jest.

A odnośnie gdzie i za co będziesz kupował - bo kto bogatemu zabroni - i to już twoja prywatna sprawa a mnie nic do tego (ja tu nic na ten temat nie pisałem) - twoje auto i twoja kasa - więc bez jaj i nie obrażaj się bo nie masz o co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności