Skocz do zawartości

Kontrola trakcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie. Przyszła zima i zaczęły się problemy.

 

Codziennie rano jak wsiadam do autka i odpalam to nie gaśnie mi kontrolka od trakcji. Kalibracja kierownicą lewo prawo usuwa problem, niemniej takie zachowanie układu nie jest prawidłowe i frustrujące. Wydaje mi się jakby był problem z prądem ale w sumie nie widzę aby akumulator kręcił teraz słabiej.

 

Klemy czyste zabezpieczone, kostki na wspomaganiu też wyczyszczone.

 

Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie?

 

Mój problem z kontrolą trakcji się jednak nie rozwiązał

Mam podobnie jak kolega . Tylko, że mi to się potrafi zapalić w czasie jazdy . I tak jak samo się zapala tak też samo gaśnie po jakimś czasie . Po kalibracji też gaśnie .

 

Po podpieciu kompa pokazuje błąd czujnika kąta obrotu kierownicy

 

C0710. - nr. Błędu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość merivian

Witam forumowiczów. Problem mój to kontrolka ESP. Zaświeciła się podczas jazdy, przestało działać wspomaganie. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolka gaśnie i wspomaganie działa. Czy jest możliwe, że przy wymianie kół na letnie, dodam, że rozmiar kół to 205/55/16 to właśnie to może być przyczyną zaniku wspomagania? Druga sprawa to akumulator, z którym zakupiłem auto, a mianowicie bliżej nie znanej marki o oznaczeniu 50A 450Ah , czy owy nie jest za słaby dla tego auta. Od marca bardzo mało nim jeżdżę, mimo to z odpalaniem nie mam żadnych problemów. Na komputerze jeszcze nie byłem. Liczę na podpowiedzi z państwa strony. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek711

Przede wszystkim podaj jaki masz silnik , jak diesel to akumulator za słaby. W mery jest wspomaganie elektryczne więc niedobór prądu może skutkować wyłączaniem wspomagania . Choć wina może być po stronie alternatora . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merivian

EPS oczywiście. W silnik to 1.6 16V . 74kW 2003 rok . Z16 XE

Komp pokazał błąd  C1500 - (8)

Edytowane przez merivian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie chce ci się czytać ?

We własnym zakresie mogę ci podpowiedzieć abyś poszukał moich postów na forum a się dowiesz jaki mam zakres.

To co podałem zawiera wszystkie potrzebne porady.

Chcesz więcej ?

Poczytaj dokładniej forum.

Jest o tym pisane tak w Merivie jak w Corsie C .

Bo to te same wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności