Skocz do zawartości

Świst


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ostatnio zauwazylem ze moja astra 2.0 DTL świszcze ,ja wiem ze lekki swist turbiny jest normalny moze wczesniej na to nie zwrocilem uwagi poprostu :lol:. Ale moje pytanie - świst wydostaje sie z filtra powietrza okolice (lewa strona przy silniku) i wydaje mi sie ze nie jest to "ten" swist turbiny tylko powietrze wpada i gdzies poprostu wydaje taki dzwiek. Lecz dla pewnosci postanowielm zadac pytanie - jestm laikiem - czy moglby ktos umiescic fotke silnika ze wskazeniem miejsca turbinki a jesli nie to czy jest to ta czesc nad silnikiem w sralowej (metalicznej) obudowie z karbowana rurka idaca do silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie tak.Rurka idze nad klawiturą od silnika i potem zaraz jest "owinięta" kawałkiem takiej blachy z otworami.A mocno ci "świszczy" turbinka?:lol:?Bo jak tak to może oznaczać jej powolny koniec...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wlasnie ten odglos jak pisalem wczesniej wydostaje sie z okolic filtra powietrza- wydaje mi sie ze jest to dzwiek poprostu zasysanego powetrza nasluchiwalem turbinki i na jalowym biegu jest cicha.

 

Sprawdzialem raz jeszcze na 200% odglos wychodzi z okolic filtra powietrza zgasilem auto przyswiecilem latarka i pod filtrem w bloku silnika jest jakis pasek - bodajze klinowy wydaje mi sie ze to to - odglos jest raczej staly nie zmienia sie pod wplywem temperatury :mrgreen: . Moze to byc rownież moje przewrazliwienie :lol: a moze pasek juz daje znac o sobie powolutku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wracajac do tematu - jesli ktos wie to prosze o odpowiedz . Czym jest ten pasek w bloku silnika (widoczny golym okiem), znajduje sie ona "pod filtrem powietrza" tzn patrzac na szczeline miedzy filtrem powietrza a silnikiem widac go?.

Brakuje mi rowniez oslony silnika od spodu czy ten dzwiek moze byc spoodowany zachlapaniem i zawilgoceniem tego ukladu paskowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest ten pasek

Ja mam pasek do napędu alternatora i sprężarki klimy.Jeśli uważasz,że stamtąd ci "świerszczy" możesz trochę naciągnąć alternatorem(nie wiem jak to u ciebie w dieslu jest rozwiązane),albo jak zrobił kolega posmarować pasek lepikiem.Chyba,że jakieś łożysko pada np.od pompy wodnej.

Brak osłony pod silnikiem nie wpływa na świst,ale niepotrzebnie zalewa wodą z kałuż.

Czy ten świst jest słyszalny w czasie jazdy,czy jak podnosisz maskę?

Niech ktoś inny poslucha,może jesteś przewrażliwiony,albo posłuchaj w takim samym wozie dla porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności