Skocz do zawartości

co tak zgrzyta???? astra g


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem z zawieszeniem. Otóż Jak samochód jest zimny np: po dłuższym postoju, podczas przejeżdżania przez progi zwalniajaca albo jakieś większe dziury tudzież krawęzniki, z przodu dochodzi głośny metaliczny zgrzyt wpadający nieco w trzeszczenie. Dzieje się to tylko przy sporym ugięciu amortyzatorów. Co ciekawe po prejechaniu kilkunastu kilometrów, jak się nagrzeje samochód problem znika. Dlatego jestem zły bo jak pojechałem do mechanika z tym to wyszedłem na idiotę. Jak wyjeżdżałem spod domu to na pierwszym progu był zgrzyt na maksa, a u mechaniora jeździlismy po progach krawężnikach i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?Czy mozliwe jest np że w jakiś sposób tężeje olej w amorach i dlatego zgrzytają a po kilkunastu ugięciach się "wypracowją" i działają bezgłośnie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

stefdeath,coś podobnego miałem,ale jak było sporo w minusie i to były amory gazowe.Może nie chodzi o amory,ale o wysokość progów,a ty szorujesz podwoziem?

 

Chyba wiem,co skrzypi:łączenia guma-metal w zawieszeniu i myślę,że po przejechaniu przez kałużę byłaby cisza.

Możesz psiknąć jakimś WD-40 na próbę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swoim aucie, u mnie trzeszczy tylko na poprzecznych przeszkodach typu "policjant" tylko wtedy słyszę. Podejrzewam,że są to wahacze na łączeniach - nie mam kiedy psiknąć WD-40 - na pewno pomoże. Jak jest wilgoć tak jak teraz to nie odzywa się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wilgoć nie ma nic do rzeczy jak wczoraj lało na maksa to też miałem ten motyw. I na bank to nie jest ocieranie podwoziem. Problem zaczął się właśnie jak spadły temperatury w lecie nie miałem nic takiego. Może faktycznie spróbuje psiknąć w wolnej chwili wd-40. Ale widać to chyba nic takiego poważnego-już się bałem, że mam amory do wymiany :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam to samo wlasnie panowie co wy:)i na przegladzie wyszlo ze moje amortyzatory sa po 67% przednie ale jak bylme u mechanika i sie przejechal to powiedzila ze wala mi amortyzatory i jak sie rozgrzeje to juz nie bija... az dziwne.....dla tego to moze byc duzo zeczy......pozdrawaim z wyrazem szacunku dla wszytkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niby przeglądowe sprawdzanie amorów jest niewiele warte,bo na jednym przeglądzie wyszlo,że mój jest sprawny w 35%,a po pól roku w ASO fiata miał ponad 70%.Wiem,że w ciężarówkach żadne pomiary nic nie dają,tylko producent może dokonać oceny stanu amora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam to samo :-) i wlasnie tylko jak jest sucho... dzis wymienilem amorki ( bo wedlug serwisu to bylo to ) i nadal jest to samo... ja pada lub jest wilgotno jest okej, ale jak jest sucho jak teraz to na policjantach skrzypi strasznie... poradzicie gdzie psiknac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :lol: i wlasnie tylko jak jest sucho... dzis wymienilem amorki ( bo wedlug serwisu to bylo to ) i nadal jest to samo... ja pada lub jest wilgotno jest okej, ale jak jest sucho jak teraz to na policjantach skrzypi strasznie... poradzicie gdzie psiknac ?

 

Witam,

 

Bo to nie wina amorków. TTT , a rada ns to taka ,że w zawieszeniu treba popsikac jakim smarem WD podobnym i na jakiś casz przestanie. Dużo Asterek szczególni G tak ma i moja też. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności