Skocz do zawartości

Gdzie znajduje się wlot powietrza?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chciałbym odświeżyć układ klimatyzacji. W tym celu zakupiłem jakiś klima doktor i potrzebuję go zapuścić we wlot powietrza w układzie recyrkulacji wewnętrznej :?: .Nie bardzo go mogę zlokalizować :lol:

Drugie pytanie czy ktoś może ma doświadczenie w tego typu zabiegach, czy to przynosi zamierzony efekt czy raczej mizerny. Nigdy tego nie robiłem a jest to zalecane w sumie 2 razy do roku. W sumie klima działa jako tako ale coś za często pieką mnie oczy jak dam nawiew na siebie. Muszę koniecznie ją sprawdzić jeśli ten preparat nic nie da, czy takie profesjonalne sprawdzenie klimy to drogi zabieg?

Czy po 5 latach zostało jeszcze trochę tego czynnika chłodniczego?

Proszę o porady osoby, które miały doświadczenie w podobnych sprawach :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badaj np pod schowkiem

Ogólnie co niektórzy zalecają do głównego wlotu powietrza - ale pod filtr kabinowy - w zależności od auta. Niektórzy w ogóle nie zalecają środków tego typu, osobiście kilka razy stosowałem - różnica była. U "klimiarza - chłodnika" taki zabieg to kilkadziesiąt zł, są jeszcze inne metody - jest o tym trochę na forum.

A jeśli chodzi o szczelność i pozostałą ilość czynnika - jeśli klima działa - to coś go zostało, inaczej by się nie załączyła. Jeśli nie działa - to do nabicia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy po 5 latach zostało jeszcze trochę tego czynnika chłodniczego?

 

:D to piec lat nie robiles przegladu klimy ?? :lol: przeciez to sie powinno robic co rok, najwyzej co dwa lata. w twoim przypadku niezwlocznie bym sie udal do goscia od klimy. ja tez sie teraz wybieram i u mnie to koszt 130 zł(odessanie starego czynnika napelnienie nowym, odgrzybienie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak jak napisał yaro918, - koniecznie musisz uzupełnić ten płyn w klimie. 5 lat to stanowczo za dużo! a odświeżanie, bo chyba o to Ci chodzi. do preparatu dostajesz taką 20-30 cm rurkę. więc bezpośrednio w nawiew (we wszystkie) ją wsuwasz, jak najgłębiej i będzie ok. sam u siebie tak robię aby zniwelować nieprzyjemne zapachy. efekt jest ok. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo taki szprej za ok 30 klima na maxa obiek zamykasz za fotelem kierowcy go stawiasz i ok 10 wszystko tak ma chodzić

zasysa dołem tam gdzie nogi i wywiewa górą

efekt całkim miły ;)

dzisiaj robiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zasysa dołem tam gdzie nogi i wywiewa górą

 

Oto chodzi że ja mam piankę i nie mogę tego wlotu znaleźć z dołu, nic nie zasysa powietrza na obiegu zamkniętym, są same wyloty na nogi, albo po prostu zasysanie jest mało wyczuwalne ;)

 

----------------------

...albo wpuszczę piankę we wszystkie nawiewy, pomału wyciągając rurkę :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bolojang ale ten doktor klima to jest tylko do usuwania brzydkich zapachow tak jak napisal owender. To pomiedzy serwisami w tarkcie uzywania mozesz sobie sprysknac zeby pachniało łąką :D a jak ty nie robiles przegladu 5 lat to ty nie kombinuj z zadnymi doktorami tylko jedz szybko na przeglad. bo i po takim czasie to czynnika zapewne juz nie ma albo jest znikoma ilosc a pozatym w rurach wylotowych to jest zapewne jeden wielki grzyb...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zasysa dołem tam gdzie nogi i wywiewa górą

 

Oto chodzi że ja mam piankę i nie mogę tego wlotu znaleźć z dołu, nic nie zasysa powietrza na obiegu zamkniętym, są same wyloty na nogi, albo po prostu zasysanie jest mało wyczuwalne :D

 

----------------------

...albo wpuszczę piankę we wszystkie nawiewy, pomału wyciągając rurkę :)

Od strony nóg pasażera odkręć ten plastik ,powinna Ci sie ukazac klapka zamykajaca dopływ powietrza z zew.Jeżeli bedziesz miał kłopoty z jej lokalizacja to kilka razy włacz/wyłącz obieg wew.klapka sie rusza .Jak sama nazwa wskazuje pow. do dmuchawy jest pobierane z wnetrza auta,przez wszystkie możliwe szpary miedzy plastikami więc tego nie da sie wyczuc.

Nie wiem dlaczego poprzednik napisał żeby sprej ustawic za fotelem kierowcy,moim skromnym zdaniem w nogach foela pasażera jest dużo lepsze miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności