Skocz do zawartości

ET a koleiny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Zastanawiam się nad kupnem alufelg do Astry G i chciałbym się spytać tych, którzy już mają, czy nie zauważyli wpływu innego ET na zachowanie auta w koleinach. Seryjnie aśka ma ET 49 bodajże, a większość nie-oplowskich felg ma ET poniżej 40. Wiem, że mogę zawsze kupić po prostu alumy GM z offsetem takim, jak trzeba, ale wyglądem mnie nie zachwycają (chodzi o modele na 4 śruby). A może wystarczy nie przesadzić z szerokością gum? Jak uważacie?

 

Mam złe doświadczenia z mercem A klasą, który ma seryjnie ET 54 i kiedy założyłem felgi 37 diametralnie pogorszyło się zachowanie na naszych chyba najlepszych na świecie drogach. W moim przypadku były to zimówki na stalowych felgach 5,5x15'' ET 54 - 185/55 (jeździło się idealnie) i letnie 7x15'' ET 37 - 195/50 (tragedia!).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na serio zmiana opon na o jeden rozmiar większe może mieć aż takie znaczenie?

Jak tam koledzy z astr, którzy zamienili w lecie zwykłe stalówki na OZy i Ronale?

A może wypowiedzą się ci, którzy mają w astrach opony 195 po prostu. Ja na 185 przejeżdżam koleiny jak czołgiem - żadnego szarpania kierownicą, myszkowania, nic. Dla mojego auta koleiny nie istnieją !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wypowiedzą się ci, którzy mają w astrach opony 195 po prostu. Ja na 185 przejeżdżam koleiny jak czołgiem - żadnego szarpania kierownicą, myszkowania, nic. Dla mojego auta koleiny nie istnieją !

wiekszy profil powoduje wieksze uginanie boczne opon i dlatego nie czujesz tak kolein

ja jeżdziłem na 175 185 195 i 215 i faktycznie jesli chodzi o koleiny,to im szersza opona i nizszy profil,tym gorzej się je pokonuje

na 215 była tragedia,zanim auto skręciło,to trwało to dłuuugo,a na drodze tzw kukaczy jest sporo,co się stanie jak trzeba odbic? wiadomo-zabraknie ze 2-3 m i tragedia gotowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie namawiam Ciebie na felgi oryginalne z osadzeniem takim, jak przewidział producent. Uniwersalne, to można kupić spinki do koszul.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redbaron, zastosuj felgi aluminiowe z takim osadzeniem, jak masz w stalowych, o ile na nich jazda jest o.k.

Nie kombinuj, bo przy 120km/h nie utrzymasz kierownicy.

To moja rada, bo wiem coś o tym, ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuj felgi aluminiowe z takim osadzeniem,

... ODsadzeniem... ET to odsadzenie - osadzenie to średnica otworu montażowego felgi...

... popieram Gawlak-a nie ET decyduje o pływaniu auta(zwłaszcza w koleinach) ale zużyte gumy i np. ciśnienie w oponach(zwłaszcza nierówne)... Pozdro... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem również nie ET wpływa na to że auto źle zachowuje się na drodze tylko rozmiar opon,czym szersze i mniejszy profil tym gorzej auto zachowuje się w koleinach,ja niedługo kupię alusy 16" ET 35,opona maximum 205/50,napewno nie szersza,zastanawiam się też nad opnami 195/55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie wyrobiliście sobie różne.

a producent przewiduje od 35 do 49

wiec teoria zoltarsm lezy w gruzach

zoltarowi pewnie chodzi o ET 49 i chyba tak zrobię.

Wiem, że to forum Opla, ale jeszcze raz muszę sie podzielić odkryciem związanym ze wspomnianą na początku A-klasą moich rodziców. Wczoraj zamieniłem przednie koła na seryjne stalowe (ET 54) i jest bomba - przy takim samym rozmiarze opon 195/50 teraz auto jedzie jak po stole, spokojnie przejeżdża koleiny, żadnego szarpania kierownicą ani ściągania. (może to też kwestia szerokości samych felg - te alu były 7 calowe, a seryjnie jest 5.5 i widać że opona sie teraz jakby zwężyła)

No ale akurat a-klasa to żaden wzór. Człowiek sie cieszy, że sie nie przewraca.

Zupełnie inna jest Astra - może tutaj trudniej jest coś zepsuć, bo zawieszenie fantastyczne. wons napisał, że zmienia felgi na ET 35, ale może ktoś już na takich jeździ. I jak to wygląda? wons, założyłeś już?

 

Strasznie mnie kusi żeby założyc jakieś szersze niż seria, bo zwłaszcza w tylnych błotnikach rezerwa jest duża, ale jak mam latać z lewej do prawej to dzięki - mam dość stresu przy omijaniu dziur (o przepraszam - przełomów zimowych) i kukaczy w navarach i L200 próbujących wyprzedzić Sprintera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności