Skocz do zawartości

ET a koleiny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli szerokosc felgi się zwiększa,to i ET jest mniejsze,bo inaczej tarłoby od wewnatrz

jeśli będzie o 1,5 cm przesunięcie na zewnatrz,to myślę że jakiegoś większego wpływu nie będzie na komfort jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Redbaron, załóż felgi z odsadzeniem przewidzianym do tego modelu i będziesz miał św. spokój. Sam widzisz, że w Mercedesie przyniosło to pozytywną zmianę.

Nie daj się namówić na szersze koła, bo będziesz miał bicie na kierownicy i żadne wyważenie Tobie nie pomoże.

Mój znajomy założył w Corsie takie koła i szlag go trafiał, że w serwisie nie umieją wyważać, bo kierownicy mało mu z rąk nie wyrwało. W końcu dał się przekonać i spowrotem założył oryginalne felgi.

Auto odżyło.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem do calibry alusy które mają ET 30 i jest masakra wozi po koleinach i kierownica bije a oponki to 215 także warto się zastanowić trzy razy niż sie kupi takie felgi

Pozdrowionko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się namówić na szersze koła, bo będziesz miał bicie na kierownicy i żadne wyważenie Tobie nie pomoże

herezje prawisz

mam szersze kola od fabrycznych

i nic sie nie dzieje

 

na 215 nie ma bata bedzie wozic w koleinach

to nie wina opon i felg tylko naszych ''kochanych politykow''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi!

a jakie ET mają 7" ?

37 albo 35, czyli dużo bardziej wysunięte w stosunku do seryjnych 54.

to nie wina opon i felg tylko naszych ''kochanych politykow''

tak tak, racja, ich miłość jest wielka. Najlepsze są trwające 2 lata remonty dróg, które są dziurawe już po roku. Ale szybko sie to nie zmieni niestety.

mam szersze kola od fabrycznych

i nic sie nie dzieje

może to kwestia tego, że w a-klasie jest bardzo niski profil i każdą zmianę w stosunku do serii mocno czuć. W normalnych autach nie stosuje sie 195/50. Astra ma o 2 rozmiary wyższe gumy, które lepiej tolerują "szyny" - zibi, mówiłeś już o tym.

Więc może zmiana seryjnych felg z ET 49 na 37 nie będzie odczuwalna. (A może przód seria a do tyłu dystanse?)

 

Pytanie pozostaje jedno - czy ma ktoś opony 185-205 na felgach ET ok.35 w Astrze G i jak sie mu tym jeździ po polskim klepisku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Vectrze B poczatkowo miałem opony o szerokosci 185. Teraz mam 205. Porównując mozna powiedziec że samochód lepiej zachowuje się na zakrętach, bardziej trzyma się drogi, jest odrobinę twardszy, ma lepszą droge hamowania. Ale cos za coś.... zauwazalnie wieksze spalanie (ok. 0,5 litra na 100 km), mniejszy komfort (ale to już profil). Wszystko zalezy od tego jaki profil ma mieć opona i jaki to rozmiar. Bo jeśli masz 14, a założysz 16 od razu odczujesz róznicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak troche OT - gdzie mozna znalezc informacje jakie ET jest wlasciwe do konkretnego opla? np do moje zafki? wszedzie gdzie patrzylem podaje sie jedynie dozwolone wartosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj wklejalem kilka razy to czego szukasz :)

jesli mowisz o tej stronie z tabelami zamiennikow to rzeczywiscie sa tam zamienniki ale juz zakladka z Oplem "nie istnieje"...

z tego co pamietam dla zafki B ET jest dozwolone w zakresie 35-40, a 35 to "oplowskie"

nominalne. mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności