Skocz do zawartości

Astra G - dziwne zgrzyty od silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ze zworą możesz jeździć, tylko pamiętaj, że pompa będzie pracowała na okrągło.

Na postojach, albo ją wyjmij, albo odłącz baterię., bo na wtyku " 30" jest stałe napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

rozbiłem zwore na "30' i "87" pompa chodzi cały czas.ale zgrzyt jest cały czas. jak włoze przekaznik do gniazda i trzymam go palcami i jest przełączany na zapłon to działa normalnie ale posłuchałem i to jednak nie od przekażnika tylko nizej pod tą całą skrzynką od przekażnika coś zgrzyta. nie wiem co to jest bo sie nie znam......jakas metalowa obudowa do tego przewody z rurek metalowych dochodzą zaraz obok zbiorniczka płynu hamulcowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak to pompa abs jakies sugestie? czy da sie jezdzic na tym? styki przeczyscic? bo hamuje normalnie bezproblemów. moze problem w tym ze stał tyle czasy(5 tyg.) nie jezdzony tylko odpalany był

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Abs to system antyblokujący koła, można jeździć, ale w razie awarii systemu, hamulce będą działać jak zwykłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nio tak tylko nie pali sie kontrolka abs pokazująca bład cały czas i nie pokazuje zadnych błędów innych. i własnie po odłączeniu abs wyjeciem bezpiecznika ten dziwny dzik znikł. oki czyli teraz na komupter sprawdzic czy cos nie tak z abs. ewentualnie do mechanika. z góry dizękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

 

A wiec zebrałem się w sobie i pojechałem do ASO z moim problemem (czyt. 1 post). Panowie wielkie oczy, że dziwna sprawa, że trochę się tych astr przez 10 lat przewinęło ale pierwszy raz się z tym spotykają (co jest trochę dziwne w świetle wypowiedzi kolegi Hakibox że niby komp. jest tak ustawiony w tych astrach). Postanowili, że zmienią soft w sterowniku silnika na najnowszy jaki jest dostępny, który to dodatkowo daje możliwośc wyłączenia egr'a. W czasie operacji zmiany softu miły pan zczytał dodatkowo błędy i wyszło że coś nie halo z 2 sądą lambda tą za katem. Po wgraniu softu z wyłączonym egr'em żadnych zmian nie zaobserwowałem jeżeli chodzi o te zgrzyty (oprócz zmiany na koncie - 120zł) Pytam się czy to może być przez tą sądę lambda ale coś kręcą nosem, że tak 50/50. Umówiłem się z aso że jeszcze posprawdzają w swoich materiałach, podzwonią gdzieś i mam się zgłosić jutro. I teraz pytanie czy ta sonda (2 za katem) może mieć taki wpływ na pracę silnika (wyporzedzanie zapłonu-spalanie stukowe) ale tylko w specyficznych warunkach podczas zmiany biegu. Oryginalna kosztuje straszne pieniądze, mogę kupić bosha za 380 zł ale czy będzie o.k. dużo ludzi pisze że jak lambda to tylko oryginał. Jak jutro coś się wyjaśni to dam znać.

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam po przerwie,

 

Seba76 dowiedzialem sie ze ten metaliczny zgrzyt najprawdopodoniej jest z napinacza paska wielorowkowego. Ponoc jest tam sprezyna i to ona halasuje. Druga sprawa to popychacze zaworow, ja jestem wlasnie po wymianie 2 i jest ciszej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności