Skocz do zawartości

Astra G - dziwne zgrzyty od silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

A więc byłem dzisiaj znowu w ASO wymieniłem świece, i myślę przycisnę tego gościa co mi miał mi coś znaleźć w materiałach firmowych. Okazało się, że gość na urlopie ale jest zastępca i o dziwo ten zastępca podszedł do tematu tak jak należy i znalazł podobny przypadek do mojego:

 

Doraźne środki zaradcze: 1766

Problem: Sinik Z16XE - Dzwonienie podczas przełączania biegów

Modele: Astra-G 2002-2004

Zażalenie: Ciche dzwonienie podczas przełączania biegów i przy lekkim przyspieszaniu. Dotyczy tylko pojazdów z nową głowicą cylindrów i EGR.

Przyczyna: Moment zapłonu został dostosowany do szybkiej reakcji na naciśnięcie pedału przyspieszenia po przełączeniu biegu. Może być słyszalne ciche dzwonienie w połączeniu z wysoką temperaturą powietrza dolotowego.

Produkcja: Od lipca 2004 do produkcji wprowadzono udoskonalone oprogramowanie.

 

Środki zaradcze: W przypadku reklamacji klienta należy przeprogramować moduł sterujący silnika za pomocą udoskonalonego oprogramowania od TIS 2000 CD52. Nie jest konieczna wymiana komponentów.

 

Wygląda to bardzo podobnie do mojego przypadku, tylko to wgranie oprogramowania u mnie nic nie dało, może dlatego że wgrano mi dużo nowsze niż jest tu zalecane, a może nasi magicy nie mają odpowiedniego. Jakiś spec w Niemczech od tego typu przypadków jest akurat na urlopie, jutro mają go ścigać - może jest jakiś specjalny soft. W sumie teraz to się chyba tym nie będę przejmował poprostu wygląda na to że TTTM. Stare świece eleganckie tzn. normalnie zużyte tak więc silnikowi to zjawisko raczej nie szkodzi. Jak się czegoś więcej dowiem to napiszę... dla potomnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

:

Ciche dzwonienie podczas przełączania biegów i przy lekkim przyspieszaniu.

Gdzie u Ciebie jest takie dzwonienie?

Tam słychać zasysanie powietrza i warkot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdzie u Ciebie jest takie dzwonienie?

Podczas zmiany biegów bardziej, posłuchaj sobie drugiego nagrania, zresztą nagranie trochę przekłamuje w rzeczywistości ten dźwięk jest taki bardziej metaliczny.

Tam słychać zasysanie powietrza

Zasysanie powietrza jest o.k wszystkie tak mają (info z ASO).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności