Skocz do zawartości

Benzyna na diesel


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam okazje do nabycia calego auta w dieslu , moj kadett to 1,3N. Chciałbym wymienić u siebie silnik na diesla ale mam pytania : czy łapy są te same (1.3N a 1.6DA). Co jeszcze trzeba wymienić oprocz wiązki elektrycznej ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego do zmiany jest mocowanie łapy od str rozrządu-trzepa wspawać do podłużnicy,chłodnica,wiązka el prawdopodobnie z licznikiem. zespół napędowy z półosiami i zwrotnicami. Jeżeli masz katalizator to może być różnica na mechanizmie zmiany biegów -są dwa rodzaje. Następnie rozszeżony przegląd techniczny i zmiana w dow rej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens zmieniać ten silnik na 1.6D?

Ten silnik to żadna rewelka.

Jak już zmieniać na diesla to 1.5td lub 1.7td isuzu

Trwałe silniki, mają mniejszy apetyt na ropę jak 1.6d oplowskie i da się już jakoś przyzwoicie na nich jeździć.

 

wiązka el prawdopodobnie z licznikiem

Licznik zostawia swój, bo W różne jest tylko zależnie od rodzaju skrzyni(manual lub automat)

 

zespół napędowy z półosiami i zwrotnicami.

Były też 1.6D na F13, w tym momencie zawieszenie z przodu i półosie może zostawić swoje.

Były też 1.6D na na F16, ale small-blockowymi mcphersonami. W tym momencie to jedynie kwestia półosii(takie same są też w nexii 1.5 8V i pontiacu lemans 1.6)

 

Jeżeli masz katalizator to może być różnica na mechanizmie zmiany biegów -są dwa rodzaje.

Jestem po zmianie skrzyni biegów z 4b na 5b. 5b pochodzi z kadetta z nowszym typem wybieraka(pająk). Przy wymianie nie musiałem nic kombinować, nawet biegów nie musiałem regulować. Wystarczyło rozpiąć wybierak w miejscu przegubu plastikowego.

Wybieraki na skrzyni z zewnątrz niczym się nie różnią.

Były tylko 2 rodzaje pod względem pracy, 4b i 5b. Wybierak z 5b spokojnie będzie działać w skrzyni 4b, tyle, że skrzynie "nie puści" żeby wbić 5 bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Licznik wymieni po to by mieć kontrolke świec żarowych.ą wybierak musi sprawdzić bo wersje bez kata i z katalizatorem mają inne przetłoczenie tunelu środkowego,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wymieni po to by mieć kontrolke świec żarowych.

A to w zwykłym liczniku nie ma?

Z tego co ja wiem to nawet w digitalu jest takowa :lol:

 

ą wybierak musi sprawdzić bo wersje bez kata i z katalizatorem mają inne przetłoczenie tunelu środkowego,

I co z tego?

Cały mechanizm wybierania biegów zostawia swój, niezależnie czy ma przed czy polifta. Mechanizm ten będzie pasować bez problemu do skrzyni. Wystarczy tylko rozpiąć przegub plastikowy i po zmianie skrzyni podpiąć go do nowego wybieraka.

Wybieraki w skrzyniach 5b są takie same, niezależnie od rocznika.

Mam combo, gdzie wybierak jest przedliftowy, a skrzynie mam aktualnie poliftową i wszystko działa bez problemu. Jedynie lewarek musiałem trochę przerobić, żeby mieć 5 bieg(skrzynie zmieniałem bo wcześniej miałem 4b)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jeżeli zmieniasz w tym samym nadwoziu skrzynie to nie problem.ja z kolei robiłem przekładke w kadeta 1.3 silnik 1.6 z katalizatorem.skonczyło sie na modyfikacjach wydechu bo nie miescił sie w tunel i były problemy z drązkiem zmiany biegów bo w jednym idzie wewnatrz auta a w drugim o ile dobrze pamietam pod podłogą. Obydwa kadety były przed liftem i skrzynie 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżeli zmieniasz w tym samym nadwoziu skrzynie to nie problem.ja z kolei robiłem przekładke w kadeta 1.3 silnik 1.6 z katalizatorem.skonczyło sie na modyfikacjach wydechu bo nie miescił sie w tunel i były problemy z drązkiem zmiany biegów bo w jednym idzie wewnatrz auta a w drugim o ile dobrze pamietam pod podłogą. Obydwa kadety były przed liftem i skrzynie 4

Tyle, że ani 13n ani 1.6D nie ma katalizatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Jestem w trakcie przekładki z c16nz, który dokonał żywota na 1,6d. W dawcy (dieselu) jest 4-robiegowa skrzynia o oznaczeniu F13. W moim benzyniaku jest pięciobiegowa skrzynia F13. W związku z tym mam pytanie czy da radę zostawić moją skrzynię pięciobiegową skoro obie mają oznaczenie F13.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym mam pytanie czy da radę zostawić moją skrzynię pięciobiegową skoro obie mają oznaczenie F13.

Jak najbardziej. F13 z 1,6 pasuje do 1.6D.

Profilaktycznie przyjrzyj się koszom obu skrzyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności