Skocz do zawartości

135 000 km i pali olej? :(


Gość adam_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gomezzz1
adam_gdansk, kolega Emsi0072007, ma rację...znajomy kupował samochód koleś zapewniał, że nie bierze oleju na 100%, jeszcze ten mój znajomy mówi, że ma zaraz wyjazd w trasę i okaże się czy bierze olej czy nie...no i okazało się, że koleś kantował silnik wziął olej więcej niż powinien. Znajomy zadzwonił do niego z pretensjami itd...i skończyło się na tym, że koleś coś mu tam opuścił i oddał część kasy...więc próbuj od gościa wyciągnąć jakąś kasę jeżeli zapewniał Cię, że nie bierze oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość adam_gdansk

Dzięki, chyba do niego zadzwonię. A czy orientujecie się tak mniej więcej jaki jest koszt remontu silnika? Nowe pierścienie, uszczelki, rozrząd itp.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja bym robll to samemu lol :?: aby wyclagnac chama to potem juz pojdzle a co do typa to tak bo sam fakt kupujac auto plszesz umowe w ktorej mowlsz auto sprawne pozatym powlnlen byc doplsek ze zadnych wad ukrytych nle poslada l podpls przynajmnlej ja tak robllem takle cos mozesz rzadac fakt faktem masz prawo ublegac sle o zwrot ...wez mechanlka l pojedz do goscla ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_gdansk

Hejka ??? Byłem dziś u znajomego który prowadzi taki amatorski warsztat i dłubie po pracy przy autkach. Normalnie pracuje przy silnikach więc dobrze trafiłem :D Zbadalismy ciśnienie w cylindrach i są idealne! Powiedział, że to muszą być w takim razie jakieś uszelki przy zaworach. W każdym razie za dwa tygodnie zajme się moją Astrunią bo teraz ma troche pracy, zmieni też przy okazji rozrząd. Trochę się uspokoiłem się bo bałem się, że trzeba będzie cylindry szlifować i pierścienie wyjmować co na pewno bym mnie grubo kosztowało. Nawet mi powiedział, że całkiem możliwe że uda mu się wymienić te uszczelki bez ściągania głowicy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie że podepne sie do tematu mam problem z olejem w moim silniku x14xe wydaje mi sie że bieże olej bo jak troche pojezdżę to mi go ubywa to go sobie dolewam ale nie ma adnego kopcenia czy cos zero wycieków jerzdże głównie po mieście i na krótkich dystansach może być tego przyczyna ?? jeden koleś mówi mi że może zatkał/przytkał sie jakiś kanalik i dlatego błędnie pokazuje na bagnecie ale z drugiej strony gdzieś musi iść ten olej. nie wiem dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc nie zbankrutuje jak sobie będę dolewać olej bo 1l kosztuje 20zł i nie żre tego oleju niewiadomo ile tak średnio ubywa tak na 1000km 100-200ml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grooby, posiadacze tych silników piszą na naszym forum że te silniki lubią spalać trochę oleju

Zwłaszcza przy jeździe na krótkich dystansach(niedogrzany silnik). Taka ich natura ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha to czyli że to norma czytałem gdzieś że ww silnik może spalić do 750ml oleju że to jest w normie gdzieś to pisało w jakiejś książeczce od mojej astry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kumpel kupił astrę II 1.6 16v i zaczęła brać olej 2 tygodnie po zakupie. Obecnie samochód stoi u mechanika i koszt napawy wyniesie od 1500-2500 zł. Zastanawiam się co zrobić ze sprzedawcą bo mówił, że oleju nie bierze i ma przejechane 149000 a jak się okazuje to o około 100000 więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności