Skocz do zawartości

Astra 1.4 82km nie pali na benzynie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Batman1987

Napewno jest to błąd 25?? Bo u mnie w książce jest podane że oznacza on wtryskiwacz - za wysokie napięci. Zresztą napisz model silnika, to podumamy jeszcze. A i sprawdź przewody do wtrysków czy gdzieś czasem przerwy nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jutro sprawdzę te przewody i czy chodzi pompa paliwa .

Jezeli jest za wysokie lub za niskie napięcie na wtrysku co to oznacza, jaki podzespół trzeba wymienić żeby było OK.

Jeżeli pompa paliwa nie będzie pracować to nie pojawi się jakiś błąd???

Numer błędu który mi się pokazał to 25 w/g tabeli poniżej to niskie nap. wtryskiwacza.

 

 

Układ MULTEC firmy Delco-Remy

Kod Znaczenie

12 Rozpoczęcie procedury odczytu pamięci usterek

13 Sonda lambda - brak sygnału

14 Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zbyt niskie napięcie

15 Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zbyt wysokie napięcie

16 Czujnik spalania stukowego

17 Wtryskiwacz

18 System regulacji spalania stukowego

19 Czujnik położenia i prędkości obrotowej - błędny sygnał

21 Czujnik położenia przepustnicy - zbyt wysokie napięcie

22 Czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie

24 Czujnik przebytej drogi - brak impulsów

25 Wtryskiwacz - zbyt niskie napięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Ogólna zasada jest taka, że jeżeli jest błąd typu "za niskie napięcie" oznacza to zwarcie do masy gdzieś, a jeżeli "za wyskokie napięcie" to przerwe w przewodzie. Sprawdź te kable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Sprawdzałem przewody nie widziałem żadnego przerwania, nie ma też zaśniedziałych wtyczek, ale co mnie niepokoi to że nie słyszę pompy paliwa.Mam pytanie czy sa jakieś przekaźniki do pompy i gdzie one się znajdują, a jeszcze jedno pod tylnymi siedzeniami jest otwór przez który można zobaczyć przewód paliwowy i wtyczkę z kablami czy to jest zasilanie pompy czy może czujnika poziomu paliwa ;)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

pod tylnymi siedzeniami jest otwór przez który można zobaczyć przewód paliwowy

tam jest właśnie pompa

a przekaźnik jest na przegrodzie silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam!

Chciałbym się podzielic moimi doswiadczeniami.Najpierw sprawdziłem czy do pompy paliwa dochodzi prąd, nie dochodził, poprzedni właściciel miał wstawiony dodatkowy wyłącznik na pompę który się stopił, jak to zrobiłem to prąd już dochodził ale pompa dalej nie pracowała, wyjąłem pompę i podłączyłem bezpośrednio do akumulatora na początku aż się kable zagrzały ale po chwili pompa zaczeła pracować, wstawiłem pompę i jak na razie chodzi nia wiem jak długo :D:(

 

Czy błąd (za niskie napięcie na wtryskiwaczu) w takim przypadku to normalne :wesoly:

 

Pozdrawiam Krzysiekopel :piwo: [/center]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy błąd (za niskie napięcie na wtryskiwaczu) w takim przypadku to normalne :wesoly:

Tak, bo prawdopodobnie poprzednik zrobił odcięcie prądu na przekaźniku pompy paliwa, który jest jednocześnie przekaźnikiem wtrysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności