Skocz do zawartości

Jak wyłączyć sprawdzanie przez ECU czujnika klocków ?


Gość asterix27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asterix27

Czy da się softem wyłączyć testy czujników klocków hamulcowych ? Chciałbym aby ECU nie sprawdzał tego parametru. Chodzi o to że mam już do wymiany kabelki na czujnikach klocków hamulcowych i przez to dostaję ciągle błąd P1571 Brake Switch Circuit Malfunction o dziwnym statusie: Not Present. Niby nie występuje, ale co go skasuje to po jakimś czasie znowu się pojawia. Nie chcę wymieniać czujników bo mi są niepotrzebne, chcę tylko to wyłączyć żeby błąd się nie generował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale to nie ma nic wspolnego z kablami przy klockach

tylko chodzi o czujnik przy pedale hamulca

 

kable przy klockach daja tylko i wylacznie sygnal na komputer pokladowy

wywalajac komunikat o klockach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

sorki ale to nie ma nic wspolnego z kablami przy klockach

tylko chodzi o czujnik przy pedale hamulca

A za co jest odpowiedzialny ten czujnik przy pedale hamulca i dlaczego błąd ma status "Not Present" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Za światła stop.

Not present-nieobecny

A kod błędu mówi o uszkodzeniu obwodu włącznika.

To ja już nic nie rozumiem :beer: Problemów ze światłem stop nie ma żadnego, błąd jest nieobecny, a jak go skasuje to się pojawia za jakiś czas znowu ze statusem "Not Present":) Na razie skasowałem go dwa razy, ostatni raz wczoraj i dzisiaj przejechałem 30 km i się nie pojawił a po pierwszym skasowaniu pojawił się po kilku kilometrach jazdy. Może trza go ubić kilka razy :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Czy dysponuje ktoś kodami błędów do Astry G benzyna? Jakimś porządnym spisem, z dokładnym opisem co oznacza, ze wszystkimi błędami. Co znajduję w Internecie to albo spisy niepełne, albo różnie interpretowany ten sam błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum sa listy kodow

i sa uniwersalne do kazdego modelu

dziela sie na 2 i 4 cyfrowe dla silnika

a reszta kody ABS skrzyni tez sa

sam je wrzucalem

wiec poszukaj troche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Pozwolisz że ja jednak nadal zostanę przy twierdzeniu że nie ma tu kompletnej listy kodów :?: Na przykład nie znalazłem tu nigdzie wyjaśnienia co oznacza kod "C1525". Zresztą sam w jednym z postów napisałeś że gdzieś Ci się rzucił w oczy ten numer kodu i to tyle :) p.s nie zadowala mnie odpowiedź że jest to usterka układu wspomagania kierownicy, chciałbym bardziej szczegółowe wyjaśnienie ??? Poszukuję kompletnej listy kodów, z pełnymi wyjaśnieniami czego dany błąd dotyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa listy kodow do aut

ktore mozna samemu odczytac za pomoca zworki

reszta to sorry

ale na komputerze kody bledow

sa wyswietlane odrazu z informacja co jest nie tak

wiec w czym problem

zmien moze program albo sprawdz co zle robisz

w opeltech i opcomie

wiadomo co za kod i co oznacza bez szukania po necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności