Skocz do zawartości

Przeprogramowanie komputera w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przywiozłem Zafirę A (2000r.) z Holandii, komputer wyświetla wszystko w języku niderlandzkim. Pojechałem do ASO aby go przeprogramować na polski. "Fachowcy" stwierdzili, że na polski się nie da więc wybrałem angielski. Gość przestawił język, wyjechałem, a po jakimś czasie w tym samym dniu, komputer bez żadnej pomocy wrócił do swojego ulubionego języka niderlandzkiego. Powtórzyłem manewr w ASO i znowu to samo. Zebrało się konsylium i orzekło, że komputer jest złośliwy a najprawdopodobniej spieprzył się wyświetlacz (który swoją drogą wskazuje wszystko jak należy tylko, że po holendersku) i najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego podzespołu za jakieś 2500 zł. Nabieram przekonania, że w ASO pracują sami handlowcy, którzy maja za zadanie wepchnąć klientowi najdroższy towar, argumentując że nie ma innego wyjścia. Ci co się znali na samochodach to chyba wszyscy już wyjechali. Liczę jednak, że ktoś z Was, mili koledzy, poradzi mi coś mądrego w tej sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

john_boss,przeszukałem forum i ktoś pisał,ze po zmianie z niemieckiego tez wyszło to samo. Z polskim językiem są takie jaja.Niestety nie opisał co dalej z tym fantem zrobił.Może spróbuj zmienić na angielski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie najwięcej - bo 83zł.

No to ladnie Cie skasowali za zrobienie "niczego". Mam nadzieje ze oddali Ci kase albo wystawili fakture na zle wykonana usluge. A teksty typu "komputer jest zlosliwy" to raczej pod budka z piwem i to w zartach, a nie w serwisie przy kliencie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego john boss ja też chciałem to mi powiedzieli wASO że mogą zmienić tylko od roku 2001 a w drugiej że wogóle nie można

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę programowałem sobie w ASO włączanie świateł mijania po uruchomieniu silnika i przy okazji pytałem o opcję wgrania języka polskiego do mojego komputera.

Niestety potwierdzili, że jeszcze nie ma takiej możliwości - wszelkie próby kończyły się na tym, że polski był do momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Po ponownym włożeniu kluczyka wszystko wraca do poprzedniego stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W sobotę programowałem sobie w ASO włączanie świateł mijania po uruchomieniu silnika i przy okazji pytałem o opcję wgrania języka polskiego do mojego komputera.

Niestety potwierdzili, że jeszcze nie ma takiej możliwości - wszelkie próby kończyły się na tym, że polski był do momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Po ponownym włożeniu kluczyka wszystko wraca do poprzedniego stanu.

 

Witam,

ja slyszalem ze wlasnie problem tkwi w kluczyku i od niego trzeba by bylo zaczac.

To tylko moje przypuszczenie bo sam kiedys kupilem samochod w Niemczech jako nowy sprowadzony z Belgji i zanim go odebralem to powiedzieli mi ze musza zmienic kod klucza zanim odbiore samochod i to musi potrwac. Tyle wiem, moze to naprowadzi na wlasciwa droge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi przeprogramowli na język polski bez problemu i wtedy się okazało że mam inny wyświetlacz MID a powinien byś TID i pokazuje mi stale komunikaty,sprawdzswiatła,sprawdz poziom płynu itp.Moje autko nie ma kompa ihihihihihih

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam

A ja mam pytanie. Mam Zafirę A 2.0DTI 16v 2002r. Zmieniłem wyświetlacz BID na inny (z Vectry C), bo w starym nie działały wszystkie pixele. W tym obecnym wyświetla mi komunikaty komputera pokładowego, którego w aucie nie mam. Mam pytanie - co jest mi jeszcze potrzebne, żeby takowy komputer pokładowy posiadać. Może gdzieś na forum to jest, ale szukałem sporo i wszędzie tylko ogólniki. Wiem, że trzeba manetkę do wycieraczek (ale czy jakąś konkretną?). Czy trzeba jakąś centralkę, czy ten komputer jest może w tym BID-zie? Ewentualnie gdzie można to przeprogramować. Albo w jaki sposób wyłączy te komunikaty, bo chciałbym mieć cały czas temperaturę i czas na wyświetlaczu. Czy ktoś ma dojście do tego, by uzyskać CarPass i RadioPass, bo gdzieś zgubiłem i ile to ewentualnie kosztuje?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności