Skocz do zawartości

EGR - Astra G 1.6 Z16SE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Zanim dojdę do sedna sprawy, krótki opis sytuacji. Tydzień temu auto zaczęło tracić co jakiś czas moc (ale zawsze na dobrze rozgrzanym silniku), żadne kontrolki nie zapalały się. W tej sytuacji przeczyściłem przepustnicę - po wykonaniu tego zabiegu samochód zdecydowanie lepiej przyspiesza jednak problem czasowego spadku mocy dalej jest odczuwalny. wobec tego podejrzenie padło na EGR tym bardziej, że dzisiaj zapaliła się kontrolka silnika (ta z kluczem). Tu dochodzimy do sedna sprawy: czy w zdemontowanym zaworze EGR da się poruszać grzybkiem? U mnie on ani drgnie i zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem zupełnie nie padł.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bubax16sz

Grzybek powinien się poruszać.Wymocz w nafcie i nasmaruj wd 40. Zabieg ten pomoże ale nie na długo usterka będzie powracać jak bumerang. Ja kupiłem na szrocie używany i narazie chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bubax16sz, dzięki za szybką odpowiedź. Niestety mimo zastosowania twej rady, grzybek nawet nie drgnie. Chyba jedynym rozwiązaniem będzie zakup nowego EGR-a. Idąc za twoja radą kupię używany lub ewentualnie zastanawiam się nad nowym Delphi z Allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wobec tego podejrzenie padło na EGR tym bardziej, że dzisiaj zapaliła się kontrolka silnika (ta z kluczem)

Zanim kupisz egr-a, odczytaj kod usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przed chwilą założyłem wymoczony w nafcie i wyczyszczony zawór EGR, odpaliłem samochód i miła niespodzianka, wszystkie kontrolki zgasły. Następnie kilka kilometrów na benzynie i gazie - wszystko Ok.

 

Idąc za radą aspius, sczytałem na wszelki wypadek kody usterek:

0500 - czujnik prędkości własnej pojazdu.

0400 - nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

1122-

1550-

 

Powiem szczerze, że nie rozumiem o co chodzi z czujnikiem prędkości własnej pojazdu - proszę o wyjaśnienie (dodam, że prędkościomierz działa).

 

Nieprawidłowy sygnał EGR - wymienić zawór, czy obserwować co się będzie działo?

 

No i dwa ostatnie kody - na wszelki wypadek dwa razy sczytałem, ale zawsze było tak samo. Może któryś z doświadczonych użytkowników wie co oznaczają.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

P1122 Pedal Position 1 Low Input - pedał gazu, niski sygnał wejścia

P1550 Idle Speed Control valve Closing Solenoid Control Circuit Electrical- zawór kontroli predkości jałowej (silnik krokowy).

Olej te błędy, bo mogą być jakieś stare, już nieaktywne.

Nieprawidłowy sygnał EGR - wymienić zawór, czy obserwować co się będzie działo?

Dokładnie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

aspius, dziękuję za pomoc.

 

Idąc za twoja radą poobserwuję EGRa . Mam tylko nadzieję, że nie padnie w trakcie zaplanowanego na przyszły tydzień wyjazdu - ok 1600 km. Bo wówczas to będzie masakra - jazda ułowatym autem.

 

Pozdrawiam

M.A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo wówczas to będzie masakra - jazda ułowatym autem.

Mały pikuś.

Jak padnie, to sterownik wejdzie w tryb awaryjny i nawet nie zauważysz różnicy, a możesz nawet być zaskoczony lepszą mocą.

Jeździłem wiele razy z uwalonym, lub odpiętym egr-em i jedyne co irytowało to kontrolka.

Możesz się przekonać jak będzie, wyjmując wtyczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mike Pt47-112, jeszcze mała dygresja na temat EGR. Są dwa rodzaje, jeden się chowa, a drugi wysuwa. W Twoim (jak i moim) silniku, tłoczek EGR'a powinien się wysuwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności