Skocz do zawartości

Problrm z grzaniem silnika i zbiornika chłodnicy!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Prosze was o pomoc od nośnie grzania sie silnika i zbiornika płynu chłodniczego. Mam Astrę 1.8 GT benzyna+gaz, w mieście szybko mi się grzeje dochodzi do 100 stopni potem załącza sie wentylator chłodzi do 90 stopni, problem polega na tym ze szybko sie grzeje, drugi problem to taki ze jak dojdzie do 100 stopni to wywala mi cały płyn z zbiornika chłodniczego normalnie korkiem wylatuje a potem dopiero wentylator sie włancza. Termostat wymieniłem i nic nie pomogło, zawsze lany był płyn chłodniczy. Chłodnica jest bardzo gorąca, tylko jak patrzałem na korek od zbiornika chłodniczego to jest zrobiona dziura ktoś prze wiercił. Nie wiem co robić. Proszę pomóżcie mi, z góry dzięki wzystkim. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko jak patrzałem na korek od zbiornika chłodniczego to jest zrobiona dziura ktoś prze wiercił.

Najpierw załóż dobry korek.

 

Nie wiesz, czy była wymieniana uszczelka pod głowicą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie tak mysle ze pierw wymienie korek. tak uszczelka była wymieniana pod głowicą. wymienie korek od razu napisze. dzia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie została zrobiony otwór w korku bo była zwalona uszczelka pod głowicą i spaliny wędrowały do układu chłodzenia. Jak zostało zrobiona uszczelka pod głowice otworek w korku powoduje że nie wytwarza się ciśnienie takie jak powinno być nominalnie w układzie chłodzenia.

Z tego co pamiętam to temperatura jaka powoduje uruchomienie wentylatora około 98 - 100 st. C. Ciśnienie w układzie chłodzącym powoduje że temp powyżej 100 st C nie powoduje wrzenia cieczy.

 

Wymień korek. powinno być OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość soadman89

Witam mam Astre 99r. z silniczkiem 1.4

Widzę, że tego typu problemów jest wiele.

Tak więc mam problem ze wskaźnikiem temperatury. No i teraz czy mam problem czy tylko nie potrzebne obawy. Gdyż podczas jazdy temperatura nigdy nie spadnie poniżej 90 stopni. Przy normalnej jeździe po mieście dojdzie ona max do około 95-97. Ale w momencie gdy czas jazdy jest już większy niż pół godziny i np. przy jeździe troszkę szybszej np. po za miastem temperatura podnosi się do 100 stopni ,a nawet i lekko przekracza tą granicę, co prawda do czerwonego pola jest jeszcze kawałek ale zastanawiam się czemu tak się dzieje. Bo w sumie powinno być odwrotnie, i chyba podczas jazdy po mieście pełnym świateł itp. powinien się grzać, a nie przy wyjeździe po za miasto. Zastanawia mnie też czy może to być wadliwy termostat? Bo może to przez niego jest jakiś wadliwy obieg płynu. W sumie myślałem by od tego właśnie zacząć - od wymiany termostatu no, ale może z doświadczenia wiecie czy jest to coś złego ,lub też co należałoby zrobić w kierunku poprawy.

Ps. Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam,a za odpowiedź z góry dziękuje ! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chłodnica gorąca czy chłodna?

Na całej powierzchni, czy częściowo?

Płyn przelewa się swobodnie do zbiornika wyrównawczego?

Nie ubywa ze zbiornika?

Najpierw zrób jakieś oględziny, a nie od razu pisz.

Obserwowanie wskaźnika to nie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość soadman89

Chłodnica gorąca czy chłodna?

Na całej powierzchni, czy częściowo?

Płyn przelewa się swobodnie do zbiornika wyrównawczego?

Nie ubywa ze zbiornika?

Najpierw zrób jakieś oględziny, a nie od razu pisz.

Obserwowanie wskaźnika to nie wszystko.

No więc Aspius

Chłodnica jest dość ciepła na całej powierzchni, płyn przelewa się swobodnie ,ze zbiornika nie ubywa . Z kolei mam wrażenie że sam silnik zbyt szybko jest gorący... pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności