Skocz do zawartości

EGR poraz 1000 tys


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jestem przed zakupem EGR do mojej Astry F 1.6 16v tylko nie wiem czy kupic orginał w serwisie czy jakiś zamiennik ,pytałem sie o cene w serwisie opla to zaśpiewali 720 zł plus koszty montażu wiec podziekowałem..znajomy mechanik polecił mi abym kupił WAHLERA bo to niby dobra niemiecka fima badz boscha. stwierdzil także ze te sprzedawane w aso wcale nie sa produkcji oplowskiej tylko dla aso produkuje WAHLER badz inna ceniona firma i bezsensu jest placic za to samo drożej w aso tylko dlatego że oni zapakuja to w swoje pudełka.Teraz nie wiem co robic dlatego wzracam sie do was drodzy koledzy co o tym sadzicie? możliwe że tak jest?noi przy okazji co byscie mogli polecic jakiej firmy kupić ten nieszczesny EGR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

lopezik2, panowie z ASO są znani z drastycznych cen oferowanych towarów i usług... I to wcale nie idzie w parze z jakością :(

Do nich to tylko w ostateczności :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja się podpinam do tematu. Kupiłem zaślepkę pod EGR i nie wiem czy tam nie trzeba zrobić w niej dodatkowej dziury na bolec z EGR? Lekko coś wystaje z niego i przez to jest nierówne EGR z zaślepką. Czy muszą być wszystkie dziury zaślepione? Mam EGR elektroniczny i po zaślepieniu wywalił mi błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie podłączę sie też do tematu czy jeśli podłączam napięcie do skrajnych pinów zaworek dziala to w środkowych pinach powinno być połączenie które daje sygnał do centralki że jest włączony bo pokazuje mi się błąd 1405 zawór recyrkulacji spalin zakłócenia działania za pomoc dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ciekawie to sobie wytłumaczyłeś, ale to nie jest takie proste.

Poczytaj o zaworach egr, a dowiesz się jak działają i jak się je sprawdza.

Dodatkowo, należy sprawdzić omomierzem ciągłość kabli do egr-a, bo ten kod oznacza również przerwę w obwodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to sobie wytłumaczyłeś, ale to nie jest takie proste.

Poczytaj o zaworach egr, a dowiesz się jak działają i jak się je sprawdza.

Dodatkowo, należy sprawdzić omomierzem ciągłość kabli do egr-a, bo ten kod oznacza również przerwę w obwodzie.

a czy założona instalacja gazowa mogła to spowodować a konkretnie zle zalożona bo ten problem zaczął pojawieć się po 3000 jazdy na gazie choć zawór był zaślepiony przed gazowaniem nie było checka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa nie zepsuje egr-a.

Gdybyś poczytał o tym, jak radziłem, to byś się tego dowiedział.

Dzięki za twórcze zruganie o czytaniu jednak robiłem to i nie znalazłem tematu który by mi to wyjaśnił dokładnie tak samo jak to jak dużo powinien się wysuwać grzybek zaworu i to że sie poruszał ok 1mm uznałem za prawidłowe działanie a po zadziałaniu WD 40 odblokował się i przesuwa się ok 4mm i check zniknął DLATEGO NIE TWORZĘ NOWEGO TEMATU I NIE ZASMIECAM FORUM TYLKO PROSZE O POMOC JAK NIE MASZ OCHOTY POMÓC TO NIE PISZ MI PORAD O CZYTANIU BO TO JEST ŻAŁOSNE ZASTANÓW SIĘ ZANIM KOMUS NIE POMOZESZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności