Skocz do zawartości

OPEL ASTRA 2 pompa wspomagania TRW 1 elekrtohydrauliczna


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Muszę wymienić pompę wspomagania trw pierwszej generacji( taka ożebrowaną), może ktoś wie czy wersje angielskie maja jakieś inne pompy niż europejskie i czy można je bez problemu zamienić

Albo zamienić trw1 na trw2 :roll:

 

Niestety na forum nie znalazłem takiej informacji

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki - pompa dokładnie jak na fotce

Czyli wygląda na to że będzie taka sama... bo np. przekładnia kierownicza jest już inna, połączenie z kolumną jest po prawej stronie przekładni

... a może ktoś montował u siebie taką pompę:wink:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość pacalycha

witam

padla mi pompa wspomagania dokladnie taka sama jak na zdj z żebrowana obudowa silnika,pojechalem na shrot bylo tam kilka takich samych astr z tego samego roku i z tym samym silnikiem 1.6 8v a pompy mialy inne wiec wziolem pompe taka jaka mieli z gladka obudowa silnika .pompe kupilem razem z wężami calosc wymienilem bylo z tym troche zabawy,i teraz tak wspomaganie dziala ladnie ale slychac pompe jak tylko rusze kierownica to sie odzywa ,slychac takie jęczenie czy dziwny pisk ,wyglada mi na to ze to silnik elektryczny tak glosno chodzi,jak tylko skrece czy rusze kierownica to zaczyna jęczeć .

predzej jak mialem ta żebrowana pompe to niebylo nic takiego slychac a po wymianie slychac i mam do was pytanko forumowicze czy kupilem pompe na zdechnieciu i wyje bo to jej koncowka czy ta pompa jest za slaba lub za silna do mojego auta?moze pompa pompie nierowna sam niewiem o co moze chodzic ...moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem ,moze powinienem poszukac pompy z zebrowana obudowa ?czy to niema znaczenia?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacalycha

ktos odpisal cud :P

plynu jest max krecilem kolami do konca w prawo i lewo kilka razy i dolewalem plynu teraz caly czas stoi na ponad max,wiem ze sa dwa rodzaje pomp wspomagania na pewno ,z zebrowana obudowa i gladka a moze i jest jeszcze trzeci rodzaj ...w kazdym razie czy jest mozliwosc znalezienia informacji a moze ktos wie czy te pompy daja takie same cisnienie ? bo jesli tak to znaczy ze mozna bezproblemu zrobic tak jak ja czyli ,padla mi pompa z zebrowana obudowa a wsadzilem z gladka obudowa ale jesli daja inne cisnienie to juz lipa bo moze ta byc za slaba albo za silna i dlatego wyje ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

padla mi pompa wspomagania dokladnie taka sama jak na zdj z żebrowana obudowa silnika,pojechalem na shrot bylo tam kilka takich samych astr z tego samego roku i z tym samym silnikiem 1.6 8v a pompy mialy inne wiec wziolem pompe taka jaka mieli z gladka obudowa silnika .pompe kupilem razem z wężami calosc wymienilem bylo z tym troche zabawy,i teraz tak wspomaganie dziala ladnie ale slychac pompe jak tylko rusze kierownica to sie odzywa ,slychac takie jęczenie czy dziwny pisk ,wyglada mi na to ze to silnik elektryczny tak glosno chodzi,jak tylko skrece czy rusze kierownica to zaczyna jęczeć .

predzej jak mialem ta żebrowana pompe to niebylo nic takiego slychac a po wymianie slychac i mam do was pytanko forumowicze czy kupilem pompe na zdechnieciu i wyje bo to jej koncowka czy ta pompa jest za slaba lub za silna do mojego auta?moze pompa pompie nierowna sam niewiem o co moze chodzic ...moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem ,moze powinienem poszukac pompy z zebrowana obudowa ?czy to niema znaczenia?

pozdrawiam

Siema kolego mam pytanie jak podłączyłes tą pompę żeberkowa ma 4 kable a gładka 5 od czego jest ten piaty kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Odgrzewam temat. Pilnie szukam informacji o wymianie pompy TRW1 ożebrowanej na TRW2. Proszę o wszelkei informacje odosnie wymiany, podłączenia. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności