Skocz do zawartości

jaki czujnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Czego to jest czujnik, ktory sie znajduje zaraz obok termostatu?

bo przecież czujnik temperatury jest już przy chłodnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik o którym piszesz to zapewne czujnik temperatury ( odpowiedzialny za to co widzisz na wskaźniku temperatury ) a ten przy chłodnicy służy do włączania wentylatora jeśli temperatura jest za wysoka i wyłączania jak silnik już ostygnie trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha., a jeszcze jedno pytanie, cały czas jadąc samochodem około 100 km/h wskazówka temperatuty znajduje sie mniej wiecej zaraz za białą kreską, daleko jej do polowy wskażnika,jak by cały czas niedogrzany a termostat wymieniony. Ta wskazówka powinna być na środku czy może wina czujnika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka powinna być mniej więcej tak jak na tym zdjęciu. Dołączona grafika . Układ chłodzenia było odpowietrzany po wymianie termostatu ?? Jeśli jest tak jak mówisz ze jakby silnik niedogrzany spróbuj przysłonić chłodnice kawałkiem tektury i zobacz czy bedzie jakaś różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no własnie chłodnice miałem w zime przysłoniętą i to prawie na całości ale nic nie pomogło. temperatura najpierw tak jak by podchodzi do połowy a potem termostat sie otwiera i spada. Cały ten układ odpowietrzałem w ten sposób że włączyłem silnik i dmuchawe do kabiny na pełne obroty i zostawiłem go na pare minut, sam już nie wiem co jest grane może wina kontrolki (żle poprostu wskazuje). kurcze ale ten samochód toi jest w sumie mół moze to jest wina ze jest nie dogrzany nie wiem sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że niedogrzany to na pewno bedzie muł. Wiem to po swoim, jak sie zagrzeje idzie jak rakieta http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Wydaje mi się że troche źle odpowietrzyłeś układ i stąd te problemy. W tym dekielku pod którym jest termostat jest taka śruba na imbus. Odkręć ją i odpal silnik i obserwuj co się bedzie działo. Powinno tym otworkiem wyleciec powietrze i przy okazji jak bedziesz miał odkręconą tą śrube bedziesz widział czy się szybciej zagrzeje czy nie. Żeby sprawdzić czy zegar dobrze pokazuje to sciągnij ten kabelek z tego czujnika koło termostatu i zetknij go do masy. Zegar powinien się wychylić na maxa. Jeśli tak zrobi to zegar jest sprawny. U siebie po wymianie termostatu też miałem taki sam problem, odpowietrzyłem układ i śmiga do dziś;-) Wystarczy że przejade około 10 km na spokojnie i jest rozgrzany tak jak ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kurcze ja nie mam tam żadneej śruby na imbus przy dekielku od tego termostatu, jest tam za to zaraz przy czujniku temp. wężyk doprowadzony do zbiornika wyrównowawczego.

Aczujnik mam sprawdzony tak jak mówiłeś sie wychylił do końca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi że masz silnik 1,7. Na forum było dużo napisane na temat odpowietrzania układu chłodzenia. Termostat aby na pewno jest sprawny ?? jaki to dokładnie silnik masz ?? Oploski czy jakis isuzu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności