Skocz do zawartości

pomarańczowa kontrolka samochód +klucz, utrarta mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

Można oszukać ten czujnik przynajmniej ja tak zrobiłem

Więc powiedz jak to zrobiłeś

Na pewno nie jednej osobie się to przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pawlooo93

Tylko ja to robilem w 2.2 DTI.

Po odkręceniu pokrywy silnika, pokaże nam się kolektor ssący, potem zauważycie tam dwa czujniki. Jeden jest Boscha a drugi nie pamiętam jakiej firmy, ale mniejsza z tym. Przy tym drugim czujniku jest taka biała rureczka. Następnie wyciągamy ja i potem trzeba ją przytkać. Najlepiej przypalić zapalniczką koniec tej rurki. No i po przypaleniu tej końcówki wkładamy ją z powrotem i powinno działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość filipo1984

Witam mam taki sam problem z oplem signum 2,2dti tez zapala mi sie klucz z samochodem i tracii moc zapala sie w czasie jazdy albo podczas gdy odpalam samocho i jak przytrzymam na max obrotow 2,5tys to wskakuje i zaczyna dzialac turbina ,Pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filipo1984

a wiec bledy wyskakuja p0340 i p1212 ,i jeszcze jakis ale nie zapisalem ,ale mechanik mowil ze z czujnikiem walu ,czujnik walka,i doladowanie turbiny cisnienie takie sa problemy a na koniec powiedzial ze moze byc sterownik juz u 2 mechanika bylem i dupa to samo mowia

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 02:07 ]

a teraz skasowaniu błędów i pojeżdżeniu 2 dni zapalila sie znow kontrolka z samochodem i kluczem i zgasla i zapalil sie check engine i turbina nie chodzi co zrobic :D co to moze byc ?? pomocy

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 15:38 ]

Dzis byłem kolejny raz i wykazalo bledy czujnika walku i walu i 1222 pompa wtryskowa ale to mozliwe zeby czasami chodzil samochod dobrze a czasami jak traktor bez turbiny :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Bartasebjj

Witam. Posiadam ten sam problem ,, samochód z kluczykiem'' ogólnie to wszystko wygląda tak ze wymieniałem świece jedne z nich się zapiekly, było trzeba zdjąć głowice, wszystko złożyli i nagle zaczęła świecić ta kontrolka...

Zapala się ona po jakimś czasie, samochód max 160 km/h gdzie wcześniej 180 to spokojnie. Eger był czyszczony, świece nowe, filtr paliwa nowy, pompa wody nowa... Proszę o pomoc bo już nie mam nerwów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Szymsky

Mam ten sam problem podłączyłem pod gniazdko i błąd P0234 sterowanie czujnikiem turbodoładowania nieprawidłowy przepływ ktos zna może ten temat? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Edytowane przez Szymsky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Bienio1984

Witam kolegow od opli. Mam ogromny problem z signum 1,9 150KM. Za zelo sie od tego ze pojecgalem do pracy i wieczorem juz nie odpalil.

1,mechanik

Padl wtrysk zregenerowalem wszystkie w serwisie boscha. Po tym odpalil i po przejechaniu 50km pojawil sie samochod z kluczykiem oraz spadek mocy i obroty tylko do 2000. Mecganik nr 1 sie poddal.

2. Zdiagnozowal p009 zawor pompy wysokiego wymienilem bez zmian. To powiedzial ze to tylko elektromechanik ogarnie.

3. Mechanik ze to zawor na listwie podobno wyczyscili zbiornik zamontowali inny zawor i auto po ich naprawie juz nie odpalilo.

Wczeniej odpalal od kopa tyle ze nie bylo mocy, blad auto z kluczykiem i czarna chmura z tylu.

4. Mustrz ze to siadla pompa i zawot ba listwie. Kupilem cala wraz z czujnikiem.

Mize wy jeatescue mo drzejsi od tych majsrow bo juz nie mam sily auto blaka sie od 3 tyg i nadal nie dziala. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności