Skocz do zawartości

pomarańczowa kontrolka samochód +klucz, utrarta mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

@Bienio1984 Pierwsza sprawa - popraw pisownię bo nie idzie czytać.

Druga- jakie błędy wychodziły? Które dało się wykasować a które nie?

Trzecia - przepływkę odłączałeś, poprawia się coś? Wałek rozrządu sprawdzałeś?

 

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Bienio1984

Pisalem z tel a juz po 2 dobach bez snu zasypialem. Przeplywki nie odpinalem. Obecny twierdzi,ze nie ma ona wplywu na zaplon. Ze stalych bledow pokazywal zawor na listwie. Byly podmieniane 2 teraz cala zamontowana. Pompa przy odpalaniu podaje do 139 bar a mistrzu cos wspominal, ze powinna musi dac 180. Wczoraj odpalil go na plaka i po odpaleniu patrzac na cisnienia jak juz chodzil to tyle ile zadane tyle pompa podaje. Problem w tym , ze przed oddaniem do poprzedniego mechanika palil od kopa. Wiem , ze ustawiali kat wtrysku moze tam namieszali cos. Dzis ma dac listwe pompe wraz zaworem do sprawdzenia. Jezeli jest walniety ten na pompie moda byc obiawy braku mocy ?

Bledy wykasujesz wszystkie ale po odpaleniu j przejecganiu wraca z listwy. Chyba ze mam takiego pecha i kazdy z zaworow bym walniety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bienio1984

Koledzy mam jeszcze takie pytanie. Zawór na pompie on jest na zasilaniu czy powrocie i dziala jako zwrotny ? Oddalem zakupiana pompe z zaworem oraz listwe do sprawdzenia. Pompa ok zarow otwarty na max i zaciety. Listwa ok.

Czy ten zawor od pompy jak jest walniety auto nie odpali. Po odpaleniu na plak auto straci moc i wejdzie w tryp awaryjny czy raczej to pompa padla mino zaworu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie odpala normalnie a odpala z samostartu to ja bym sprawdzie czy wtryski nie leją bo jeśli pompa nie będzie mogła dobić ciśnienia bo ciągle wtrysk leje to auto zapali tylko na samostarcie.

Edytowane przez kubakca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bienio1984

witam jak wspominalem wymieniona zostala pompa (nawet 2 ) i auto odpala ale za 20 razem czyli tak jakby w ogóle. nie mam juz pomyslow w co jeszcze uderzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bienio1984

Witam wszystkich. Tak jak mowilem tak zrobilem oddalem auto w poniedziałek do serwisu dzis je odbieeam.

Mam przestroge dla was nie dawajcie auta do podworkowych mechanikow.to co odpierd..... mechanicy ktorzy mieli wymienic zawor na listwie to szok. Zdeklarowali sie, ze czyscili zbiornik a okazalo sie, ze to nie prawda. Serwis rozebral uklad paliwowy a tam sama korozja. Zawory i wtryski zjadla chemia. Super majstry spuscili paliwo wlali do niewiadomej banki i tez nie wiem czym wyplukali uklad. Wtryski zawor na pompie,zawor na listwie i pompa wtsokiego nadaja sie na zlom. Dzieki ich pomyslowosci naprawa uczynila mnie ogolem 7000 zl. A mogla tylko 600 oddajac auto w odpowiednie rece. Wiec jezeli macie mozliwosc zastanowcie sie czy oddac do autoryzowanego serwisu czy do zwyklego warszratu.

Koszty napraw warsztatowych 3000 nie licze tego co jezdzilem po czesci zawozilem do sprawdzania i i opel coraz w gorszym stanie. Czas naprawy 29 dni. Serwis bosch-a 2 dni koszt 4000 zl.

Jezeli jestescie z kujawsko pomorskiego polecal serwis bosch diesel w Ilawie. To sa prawdziwi mechanicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem świeży na tym forum, więc podłączam się pod ten temat z zapytaniem.

Signum 1.9 cdti. Przy 3.5 obrotów zapala mi się magiczna pomarańcz( samochodzik z kluczem) brak mocy. Obroty spadają, kontrolka gaśnie i mogę znowu cisnąć. Żadnych innych objawów, nie dymisji z komina. Na kompie brak błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności