Skocz do zawartości

dvd 90 navi - wywala cd-mp3


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

To mój pierwszy post na tym forum i jedna z pierwszych wizyt, a także pierwsze dni posiadania Opelka (Astra III), tak więc tym serdeczniej witam wszystkich! ;p

 

Ale do sedna sprawy; posiadam orginalne radio DVD90 Navi, ale zauważyłem problem z obsługą płyt mp3. Otóż radio w przypadku 3/4 utworów, w połowie utworu wywala płytę z informacją "Invalid cd" lub przełącza na następny. Dodam, że próbowałem odtwarzać kilka płyt, a także "nówkę" świeżo nagraną, bez rys i zabrudzeń i problem wciąż się pojawia. Bardzo proszę o pomoc, lub podzielenie się opiniami czy w Waszych tego typu radiach taki problem także się pojawiał.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja mam troszkę inny model - CD 70 Navi, ale problem ten sam. Co gorsze, wywala mi też płyty CD! Z napędem do płyt navi nie ma żadnych problemów, ale ten od CD/mp3 czasami czyta do jakiegoś momentu, potem przerywa lub od razu - komunikat "Invalid CD!"

Próbowałem z płytami oryginalnymi, nagrywanymi CD-R (dobry producent, prędkość nagrywania 4x-8x) i przegrywalnymi CD-RW (prędkość nagrywania 4x, płyta nowa nie nagrywana wcześniej).

 

Myślę, że może powodem jest zabrudzenie soczewki od diody laserowej, tylko jak ją wyczyścić? Czy są jakieś płyty czyszczące czy trzeba wymontować radio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyty czyszczace mozna kupic w sklepie (podczas czyszczenia gra muzyczka)

pytanie tylko czy wyrzucanie plyt jest wina samego urzadzenia czy tez zle nagranej sesji...

czy to samo sie dzieje na plytach audio ze sklepu (oryginalnych)? czy tylko na nagranych w domu - wtedy bym sugerowal zmiane parametrow nagrywania, badz programu.

Czy wszystkie plyty mialy zakonczona sesje, i nic na nich nei bylo dogrywane? tzn czy byly raz nagrane z zamknieciem sesji?

u mnie wyrzuca plytke jedynie jak jest porysowana - CD70navi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :-)

Zrobiłem manewr z płytą czyszczącą i jest lepiej - ba! :-( Nawet po pierwszym czyszczeniu odtwarzało mp3 ze starej i nieco przerysowanej płyty! A potem stało się coś dziwnego, bo nagrałem nową, świeżutką i bez żadnej rysy płytę, odtwarzało tak z 10min i potem znowu zarzeło samo "przerzucać" utwory... I zrobiłem jeszcze raz czyszczenie płytą i teraz znowu jest OK, ale zobaczymy na jak długo...

A mam pytanko: czy serwis dużo wykasuje za taką usługę jak czyszczenie radia? Czy może macie jekiegoś speca w Poznaniu który by to zrobił? Albo może ktoś sam już się podejmował takiego zadania i mógłby coś poradzić?

Pozdrawiam serdecznie! ;)

P.S. Aha! Czy wiecie może, czy ten model radia posiada wyjście na wzmacniacz, czy trzeba je jakoś wyprowadzać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym do ASO na czyszczenie sprzetu nie jechal tylko do jakiego serwisu audio...

 

byly nawet dzis poruszane w innym watku - nie ma wyjscia dodatkowego na subwoofer...

 

mogbys cos dla nas zrobic? poczytaj, przeszukaj forum i przywitaj sie w odpowiednim dziale...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprawdzałem zarówno na płytach oryginalnych (music CD), sklepowych i z hologramem :beer: jak i na nagrywanych CD i mp3 (jak nagrywanych jest w poście wyżej). Wszystkie miały zamknięte sesje a próbowałem kilka programów (Nero, Roxio, Alcohol120%).

 

Muszę chyba spróbować z czyszczeniem lasera, tylko nie przekonują mnie płyty do czyszczenia. Wolałbym wymontować i rozebrać radyjko. Zastanawia mnie jeszcze różnica pomiędzy górnym (cd) a dolnym (navi) napędem - jak się brudzi, to chyba jednakowo jeden i drugi. Chyba, że poprzedni właściciel cały czas puszczał dzieciom muzyczkę z ich płyt (a na takich płytach można duuuużo znaleźć... ;) ).

 

Po weekendzie:

W weekend miałem trochę czasu i zrobiłem jak niżej:

 

1. Zakupiłem płytę do czyszczenia. Czas jednorazowego czyszczenia to ok. 1min, na sucho lub mokro (preparat dołączony w zestawie, po zapachu można sądzić, że to spirytus). Efekt: po kilku czyszczeniach (na sucho i mokro) zaczęło czytać świeżo nagraną płytę mp3, ale przy kolejnym albumie wywalało "Invalid CD". Po kolejnych czyszczeniach na mokro odczyt płyty kończył się "strzelaniem" w głośnikach i resetem radia... :-( Odstępy między czyszczeniami robiłem co ok. 15-20min, aby pozwolić na odparowanie.

 

2. Po dorobieniu haczyków wyciągnąłem całość na zewnątrz i bez odpinania kabli zdemontowałem górną pokrywę i odtwarzacz płyt (trzeba odkręcić 4 śrubki i odpiąć taśmę). Przypominam, że u mnie to CD 70 Navi, więc ten napęd jest od góry. Potem w domu trochę się pomęczyłem, żeby dostać się do soczewki. Niestety, była bardzo brudna a czyszczenie na mokro za pomocą CD jeszcze bardziej jej zaszkodziło - zostały takie "maziaki" plus kurz i włoski. Wymyłem spirytusem (chusteczka do okularów) + delikatnie przedmuchałem "sprężonym" powietrzem (czyli pompka i igła do pompowania piłki :) ) cały układ optyczny. Przy okazji przemyłem i nasmarowałem metalową prowadnicę, po której laser się porusza. Po zamontowaniu chodzi jak nowy :beer: Czyta nawet stare, lekko pożółkłe płyty CD i mp3.

 

No i problem z głowy... :beer: W razie jakby ktoś się zabierał do takiego czyszczenia służę podpowiedzią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wziąłem się na odwagę - rozebrałem radyjko i... DZIAŁA! :lol: Póki co przynajmniej, ale mam nadzieję, że już teraz będzie ok bo testowałem na kilku różnych płytach i wszystko grało. A, i przy okazji zarobiłem 3 złote które wydobyłem z napędu DVD od nawigacji! ;) Dziękuję za pomoc i pozdrawiam! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam. Chcialbym zapytac jak sie wyciaga to radyjko, tzn jak te haczyki maja wygladac i z czego najlepiej je zrobic? U mnie podobnie nie czyta wogole plytek i musialbym je przeczyscic. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności