Skocz do zawartości

Brak komputera pokładowego w Zafirze B 2007


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, :D

na początek ponieważ jestem świeżo zarejestrowanym uczestnikiem tego forum proszę Was bardzo o wyrozumiałość.

Jestem posiadaczem fajnej Zafiry B 1.9 CDTI 150 KM z 2007 r.

Bardzo dobrze mi się ją użytkuje, tylko brakuje mi w niej komputera pokładowego.

Co prawda jest na głównej konsoli przycisk BC - board computer , lecz po jej naciśnięciu wyskakuje komunikat o braku komputera.

Przeglądając forum przeczytałem że może być nie aktywowany :D

A może nie ma w ogóle żadnych czujników?

Czy można w jakiś sposób założyć sobie taki komputer pokładowy?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dzięki :D

:wesoly::lol::D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przeczytania instrukcji to sie dowiesz czym sie roznia BC i BC...

a jakbys uzupelnil profil to mozna by bylo cos powiedziec wiecej, narazie reszte sam znalazles na forum :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

niestety instrukcje mam po niemiecku :D , ale wygląda na to, że mam "Board-Info-Display a nie Boardcomputer .

A co mógłbym jeszcze uzupełnić w profilu żeby :

mozna by bylo cos powiedziec wiecej

.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na moj czy holcu profil i porownaj :D

instrukcja po polsku sie przyda - warto ja sobie skombinowac, jak? poszukaj na forum...

sa 2 rodzaje BC podstawowy gdzie ma sie tylko stoper, spalanie chwilowe, spalanie srednie (2 pozycje) srednia predkosc - to mozna aktywowac

2gi - rozszerzony BC tez jest mozliwy do zrobienia ale wymaga dodatkowych czujnikow, a to sie wiaze z duzymi kosztami, nie slyszalem zeby ktos sobie to sprawil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne kicaj,

poprawiłem profil o moje miasto ...

Z Twojej odpowiedzi wynika że ten komputerek podstawowy jest tylko trzeba go aktywować Techem w ASO, tak :D

A możliwe żeby taka Zafirka z 2007 roku w ogóle nie miała podpiętych podstawowych czujników :D

Ile może kosztować taka aktywacja, i czy taka możliwość ma tylko ASO :D

Z góry dzięki za zainteresowaniem moim kłopotem i cierpliwość ...

:wesoly::lol::D:D:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos juz to robil w radomiu, poszukaj na forum, ale wystarczy ze do kogos z techem2 podjedziesz, kto sie zna na tym... niekoniecznie aso. aktywacja tego podstawowego to tylko zmiana w programie i kosztuje (ceny z forum) od 60zeta do 150-200(aso)

to nie sa podstawowe czujniki - jesli mowisz o tym rozszerzonym bc - zobacz w instrukcji

przy kupnie auta mozna bylo za 1000 pln (chyba) kupic jako opcje bc podstawowy wiec wiele osob rezygnowalo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja BC tylko poprzez Tech2! Cena od 50-150zł

Wszystkie podstawowe czujniki masz, oprócz czujn. ciśnienia opon i ...jeszcze coś, ale nie pamiętam! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 lat później...
Gość wlodzimierz58

Witam!
Niedawno kupiłem zafirę 1,9 100 km 2007r. Chciałem spróbować aktywować komputer ale fachowiec powiedział mi że nie da rady. Powiedział mi że jest fachowiec w Radomiu koło ronda jak się jedzie na Warszawę ale dokładnego adresu nie zna. Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?
Jestem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności