Skocz do zawartości

dziwne dźwięki z zawieszenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z Agilą 1.2 2001r. Otóż z tylnego zawieszenia dochodzą mnie denerwujące zgrzyty (dźwięk podobny do ocieranych gum czy coś w tym stylu) Całe zwieszenie sprawdzone u mechanika wszystko ok. Nie mam pojęcia co to może byc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić dobrego silikonu do uszczelek gumowych w spraju. Spryskać wszystkie gumki w zawieszeniu. Nie zapomnieć o gumowych wieszakach wydechu. Sprawdzić czy jeszcze trzeszczy.

 

Raz w roku w ten sposób smaruję węże przy silniku. Jak zaczynają ocierać na sucho to niesie się po całym nadwoziu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę kozi ; jak wysmarujesz napisz czy pomogło.Mam te same objawy i trochę spryskałem ale wd40 i nie pomogło.Może właśnie silikon pomoże, bo już wszystkiego próbowałem. Pozdrawiam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbisz41 czy Te dźwięki u Ciebie też są takie wk..?cholera wie od czego to jest......takie gumowate nie?jakby guma o metal czy coś nawet jak dziur nie ma to to słychac...ehhh...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbisz41 czy Te dźwięki u Ciebie też są takie wk..?cholera wie od czego to jest......takie gumowate nie?jakby guma o metal czy coś nawet jak dziur nie ma to to słychac...ehhh...

Mam chyba to samo! To takie głuche kołatanie, nie metalowe, inne. moze ktos to nagra i porównamy, ja chyba tak zrobie. U mnie to słychac w okolicy bagznika, wiec myslalem ze to te gumy ktore trzymaja apteczke, bo jej tam nie mam, ale to chyba nizej jednak. w kazdym razie po przegladzie, dodatkowym, zawieszenie jest ok. i badz tu madry!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypsikałem cały duży silikon do gum aż się lało pod auto, wyczyściłem klocki i bębny papierem i dalej to samo!:( !Można zwariować :beer: !! Jutro zamawiam nowe łożyska i wymienię i przemierzę u fachowca bębny bo mi nic nie przychodzi do głowy. :twisted:

 

[ Dodano: Sro Wrz 23, 2009 18:40 ]

No jednak coś pomogło.Zgrzyt zmalał prawie do zera tylko przy mocniejszym hamowaniu coś słychać.Nie wiem co pomogło: smarowanie gum zawieszenia silikonem czy wyczyszczenie papierem szczęk i bębnów.

 

[ Dodano: Nie Wrz 27, 2009 17:37 ]

Cisza nareszcie cisza!:beer: Smarowanie silikonem pomogło. Dziękuję kolego misci. :beer: .

Przypomnę żeby nasmarować dobrym silikonem do gum(najlepiej w spraju) wszystkie gumy w zawieszeniu i podtrzymujące układ wydechowy! :beer: Mnie pomogło :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chłopaki może to śmieszne, ale zdiagnozowałem problem:)

Mianowicie nasze Agilki są dość kioskowate co powoduje, że buda dość mocno pracuje. Kupcie silikon w sprayu i spsikajcie całą uszczelkę przy klapie od bagażnika. U mnie teraz jest cisza:)POZDRAWIAM!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności