Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod głowicą X22XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę powoli zmagania, ale ... nie wiem co powinno być wpięte (jaki kabel) w gniazdo znajdujące się na plastikowej, czarnej szynie z czterema wtyczkami od wtryskiwaczy. Od strony rozrządu, między wtryskiwaczem 1 i 2 jest wtyczka od czujnika położenia wału, ale z drugiej strony czyli pomiędzy wtyczką 3 i 4 znajduje się gniazdo do którego nie mam pojęcia co podłączyć... raczej żaden kabelek nie wsi nigdzie samotnie...

 

P.S. Kilka wskazówek dla następców.

Głowicę można przykręcić samą, ale pod warunkiem, że mamy wykręcone szpilki od kolektora wydechowego, jeżeli nie to trzeba przykręcić najpierw kolektor wydechowy do głowicy.

Kolektor ssący spokojnie da się wsadzić po przykręceniu głowicy, ale trzeba odkręcić od kolektora przepustnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na tym schemacie nie ma tego. U mnie jest jeszcze wtyczka pomiędzy 2 a 3 ze schematu. Takie samo gniazdo jak 8 impulssensor.

Widocznie ma być puste. Zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam ta ma być pusto, ale sprawdzić dopiero mogę jak będę wyciągał silnik a to na marzec przewidziane.

Może jutro da mi się to jakoś sprawdzić chociaż miejsca tam mało na włożenie łapki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen sukces. Sinterka zapiernicza jak trzeba. Dzięki za pomoc :)

Te gniazdo o które pytałem ma być puste, bo wszystko działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej

Porwalem się na samodzielną wymianę uszczelki pod głowicą X22XE

I w zasadzie operacja się udała.. 

tylko że pacjentka nie chce się uruchomić.. 

(raz sie uruchomiła podczas grzebania znajomego przy skrzynce bezpieczników pod maską - weszła.na obroty na chwilę i zgasła..)

.

Ogólnie nie załącza się pompa paliwa podczas rozrusznika (przy podaniu napięcia na kostkę pod samochodem pompa  paliwa ładuje ciśnienie)

Iskry zapomniałem sprawdzić..

(Kolektor kolorowy odkrecilem bez "demontażu z samochodu")

.

Wydaje mi się że niby wszystko (co zauważylem) popodłączyłem ale może o jakiejś wtyczce albo MASIE zapomniałem..

Może jest jakieś polaczenie krytyczne które blokuje podanie zasilenia na pompa.. 

.

PS. a gdzie możnaby podać napięcie na.pompe najbliżej komputera żeby potwierdzić że to komputer blokuje..

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomyliłeś lub nie podpiąłeś wtyczki od czujnika wału do wiązki silnika, albo też źle złożyłeś rozrząd.

Sprawdzaj iskrę przez założoną świece

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra jest..

rozrząd chyba dobrze bo na chwilę się jednak uruchomiła.. 

czujnika wału i wałka rozrz. nie da się pomylić bo mają specyficzne zamki..

Ta wiązke silnika nie wiem jak sprawdzić i czy ja rozpinałem.. 

.

Był Pan z komputerem aby się podłączyć do OBD ale ani z  silnikiem ani z poduszka nie mógł się podłączyć- instalacja "nie odpowiada"

W obu skrzynkach bezpieczników wyglada jakby wszystko było OK - bo w zasadzie na każdym bezp. jest napięcie (oprócz ABS).

.

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opisu Kacpra dotyczącego rozrządu, zdejmowałeś głowice to mogłeś pomylić wałki wydechu i ssącego a się trochę różnią.

Tutaj masz małą pomoc -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

pomylić wałki wydechu i ssącego a się trochę różnią.

teoretycznie można ale starałem się być tu akurat uważny - jak dobrze pamiętam koło zębate dolotu  ma tylko jedno ustawienie natomiast koło wydechu ma dwie opcje ustawienia wydech/dolot i jest opisane pod wieńcem jakie ma fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności