Skocz do zawartości

Żarówki podświetlenia deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Noszę się z zamiarem wymiany żarówek podświetlenia deski rozdzielczej i licznika na kolor czerwony w swojej Calibrze. No i pojawia się pierwsze pytanie: W jaki rodzaj żarówek trzeba się zaopatrzyć? Natomiast drugie brzmi: Jak się do nich dostać?

 

Pozdrawiam. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/konsolaled/konsola-led1.html

... manual do astry, ale pomoże ...

 

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 06:41 ]

... żarówki 1,2W/12V - bez cokołu ...

 

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 06:42 ]

... chyba, że wyjatkowo u Ciebie są inne, ale nie sądzę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie

... piszesz o desce rozdzielczej i liczniku - czyli chcesz zmienić podświetlenie pokręteł i zegarów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif ??? bo się chyba zgubiłem ...

... w zegarach są żarówki z cokołem a w kokpicie bez cokołu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wie

... piszesz o desce rozdzielczej i liczniku - czyli chcesz zmienić podświetlenie pokręteł i zegarów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif ??? bo się chyba zgubiłem ...

... w zegarach są żarówki z cokołem a w kokpicie bez cokołu ...

Zgadza się. Noszę się z zamiarem zmiany żarówek podświetlenia wskazówek i liczników kilometrów na zegarach, ponieważ będę montował zegary indigloo i potrzebne mi jest podświetlanie tylko tych elementów, bo docelowo mają być czerwone. Do tego zamierzam wymienić podświetlanie wszystkich przełączników i suwaków od nawiewu. Zastanawiam się ile żarówek trzeba dokupić, bo chciałbym to zrobić za jednym zamachem.

 

Jeśli chodzi o żarówki to znalazłem takie (1,2W/12V, 5mm jak radziłeś). Jednak słyszałem, że zwykłe żarówki mają tendencje do odbarwiania się pod wpływem temperatury i znalazłem takie diody do zegarów i takie do przełączników. Diody wydają mi się lepszym rozwiązaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody wydają mi się lepszym rozwiązaniem.

... owszem ... mniejszy pobór prądu, chociaż nie wszyscy są zadowoleni ze sposobu świecenia led ... ilość - jeśli kupisz jedną czy dwie więcej - będziesz miał na zapas ... nie chcę Ci mieszać - nie wiem ile jest ich do sztuki ... w zegarach chyba 4 a w panelu też coś koło tego ... w tym manualu spróbuj policzyć ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Raffal2.0i

Witam!

 

Ja mam troszkę bardziej zagadkowe pytanie.

Otóż nie świecą mi się przełączniki od tylnych świateł przeciw mgłowych i podgrzewania tylnej szyby.

Rozebrałem je,bez wątpienia są tam spalone żaróweczki,wiem ze wymiana nie jest trudna ale,skąd wziąć takie żarówki ;)

 

Drugie pytanie jest takie:

 

Czy jak kupie sobie włączniki do przednich świateł przeciw mgłowych,obiegu powietrza i klimatyzacji.To czy po włożeniu ich w te puste miejsca będą się podświetlać ;)

 

Z góry dziekuję za pomoc

 

[ Dodano: Nie Gru 27, 2009 22:48 ]

Przepraszam zapomniałem,

 

Jeszcze takie pytanie:

 

Mam Okropne Białe Zegary,które zawyżają prędkość o 20km/h.

 

Chciałbym je wymienić i tu jest problem,w mojej Calibrze jest poduszka powietrzna.

Jak przekręcę kluczyk to zapalają się kontrolki abs i poduszki powietrznej,po chwili gasną bo chyba tak powinno być.

 

Najważniejsze czy muszę kupić zegary (licznik) z calibry która tez ma poduszkę powietrzna???Bo tak powiedział mi znajomy.

Inny znajomy polecił mi sprawdzenie kodu licznika,niestety u mnie go nie widać,bo mam założone beznadziejne białe tarcze i nie ma na nich kodu

 

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wziąć takie żarówki :wink:

... ze sklepu :lol: :-) :-( jak już wyjąłeś włącznik to wyciągnij żarówkę i pokaż na dłoni sprzedawcy ...

czy po włożeniu ich w te puste miejsca będą się podświetlać :beer:

... będą ...

zawyżają prędkość o 20km/h.

... obojętnie kiedy czy im więcej jedziesz tym większa różnica :beer::beer:

... jeśli zawsze to wystarczy przełożyć wskazówkę ...

Okropne Białe Zegary

... niektórzy by dali krocie aby takie mieć - może wystarczy odkleić tarcze - w większości są nalepiane na stare ... nieraz są wymieniane - to musisz stwierdzić sam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffal2.0i

Witam! No właśnie z tym licznikiem jest taki problem,że do 100km/h oszukuje,powyżej nie oszukuje albo jak mu się zechce

 

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 15:18 ]

Wielkie dzięki za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności