Skocz do zawartości

Astra III 1.7 CDTI dymienie na czarno :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Jestem nowy na forum. Posiadam Astrę III od 3 miesięcy i mam z nią dwa następujące problemy. Mianowicie gdy jest zimna to odpala po chwili od zakręcenia silnikiem a gdy jest rozgrzana to trzeba ją długo kręcić tzn słychać kilka obrotów silnika ze 4-5 i dopiero zaskoczy. Drugi problem to dymienie na czarno. Gdy dodam ostro gazu to potrafi zadymić i to dość solidnie. Powiedzmy jadę sobie przez 1-2km 90km/h delikatnie operując gazem i nagle gaz do podłogi na 4 biegu i jest czarno z tyłu. Albo jadę po mieście powoli kilka kilometrów i nagle ze świateł ostre ruszenie gaz do podłogi i czarno z tyłu. Bardzo czarno. Zero błędów na komputerze, nie bierze oleju, rozrząd nowy, filtry nowe, 100tys km przebiegu autentycznego bo autko od znajomego. Czasem mam wrażenie że mniej dymi a czasem więcej. Np jak ją ostro gonię po obrotach to nie dymi wogóle, tylko jak jeżdżę powoli i po tej jeździe gaz w dechę to jest bardzo czarno. Proszę o pomoc! :shock: Może jakiś dobry serwis w stolicy? Dodam jeszcze że Opelek szarpie strasznie jak sie mu odpuści gaz przy np. 2tys obr.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc pare

nieszczelnosc w ukladzie dolotowym

problemy z przeplywka

badz problem z czujnikiem walka rozrzadu

a nawet z pompa czy z wtryskami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie paliwo tankujesz? Zatankuj shell v-power gtl i sprawdz czy jest roznica w dymieniu. Ja do tej pory lalem verve i po kazdym gwaltownym wcisnieciu gazu zostawialem za soba chmurke dymu, po zalaniu shell v-power gtl dymienie ustalo. Oczywiscie tak jak napisal kolega wyzej przyczyn moze byc wiele: egr, wtryski itp. W moim przypadku zatankowanie shell v-power przynioslo same korzysci: nie dymi, auto jest zwawsze, mniej pali w porownaniu z verva ok. 0,5-1l/100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. A może podpowiecie jak zdiagnozować te rzeczy ? Może ktoś w stolicy zna się na rzeczy i podłączy mi kompa do tego samochodu i zbada co i jak?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość ziuteklutek

Witam, mam podobny problem z dymieniem na czarno w mojej Astrze H Z17DTH. Wiem po korektach że wtryski należałoby zregenerować(Cyl1:-0,20 ; Cyl2:-0,42 ; Cyl3:+1,46 ; Cyl4:-0.83), jednak zastanawia mnie co innego. Wyjeździłem bak na STP do czyszczenia wtrysków i korekty się poprawiły(Cyl1:+0,14 ; Cyl2:-0,10 ; Cyl3:+0.69 ; Cyl4:-0,65)[tak, mam świadomość że nadal wtryski nadają się do regeneracji] tyle tylko że dymienie jest jeszcze większe. Wyjeździłem już bak paliwa bez dodatku i nadal jest to samo. Czy nie powinno być tak, że dymienie powinno się zmniejszyć chociaż trochę? Regenerować wtryski i liczyć że to tylko to czy szukać też problemu gdzie indziej ? Samochód jest mi potrzebny cały czas dlatego nie mam zbytnio jak bawić się w wymiany krok po kroku i wolałbym wiedzieć co sprawdzić od razu i ewentualnie naprawić jednym rzutem. Autko jeszcze 5k km temu nie puszczało nawet dymka, nawet przy bardzo ostrej jeździe..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci kolego na 100% nie powie co u ciebie wywołuje to dymienie.

Ale z korektami to nie do końca jest tak że to wina wtrysków.

 

Spróbuj posprawdzać co pisze Kacper ale jeszcze był inny temat w którym Wesol też parę rzeczy wyjaśnia

http://forum.opel24.com/topic/57726-wtryski-silnik-17cdti100km/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziuteklutek

Mam go od 35k km i ja nic nie regulowałem, wcześniej zapewne też nie. Na liczniku 200k prawie ale czy cofany i ile to kto wie.. A czytałem różne opinie że trzeba i nie trzeba regulować, przy przeglądzie kiedyś pytałem o to mechanika i sugerowałem zawory to też twierdził że się nie reguluje(chociaż wtedy wydaje mi się ciszej słychać to było) więc to zostawiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności