Skocz do zawartości

Wymiana żarówki tylnej opel signum


Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mialem problem z ta sama zarowka...kupilem w sklepie za 1 pln...dzialala 2 miesiace i znow klops...w Aso opel we Wroclawiu nabylem oryginalna (osram) za 1,5 Pln.... delikatnie oczyscilem styki i dziala juz 10miechow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam przyłącze się do tematu

Komputer wyświetla błąd świateł tylnych Wstecznego, stopu i pozycji

sprawdzałem wszystkie żarówki przepalone wymieniłem wszystkie są sprawne, Pozycje działają , światło stop w klapie nie działa prawe światło cofania nie działa

czy wie ktoś co może być problemem


czy ktoś spotkał sie z uszkodzonym modem tylim

zdemontowałem go po otwarciu widać spalone części czy to możne być przyczyna ?

Jak zaprogramować nowy modu

post-55294-0-69955200-1492075070_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość synchiushyn

Witam.

Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się komunikaty na wyświetlaczu BID o przepalonych żarówkach. Komunikaty pojawiały się na przemian np.: komunikat o przepalonej żarówce światła mijania tylnego, światła cofania, światła stopu itp. Komputer zwariował. Nie mógł się zdecydować, która to żarówka się przepaliła.

Zacząłem drążyć temat tym bardziej, że żarówki były sprawne.

Okazało się, że trzeba wyciągnąć wkład lampy tylnej i oczyścić styki wkładu lampy oraz styki żarówek Proponuję wyciągnąć wszystkie żarówki i oczyścić za pomocą papieru ściernego. Na stykach pojawił się ciemny (grafitowy) nalot, który izolował złącze. Komputer myślał, że żarówka się przepaliła. Proponuję przy okazji oczyścić w ten sam sposób styki do kostki elektrycznej.

Zapomniałem dopisać, że ten ciemny (grafitowy) nalot izoluje złącze, zwiększa się opór i styki się rozgrzewają do tego stopnia, że topi się plastik i nadpalają się styki. U mnie właśnie tak się stało i dlatego chcę Was przed tym uprzedzić. Więc ruszcie tyłki i do roboty. :)

Udanej zabawy.

 

Łatwe do zapamiętania. W tylnych lampach wszystkie żarówki są tego samego typu P21W (czyli o napięciu 12Volt i mocy 21Waat). Wyjątkiem jest tylko kierunkowskaz gdzie występuje ten sam typ żarówki tylko, że pomarańczowa z oznaczeniem PY21W. Jeżeli włożycie białą zamiast pomarańczowej to nic wielkiego się nie stanie. Pamiętać należy tylko aby z dwóch stron były te same, bo odcień pomarańczowego będzie inny. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez synchiushyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności