Skocz do zawartości

Wentylator chłodnicy nie załącza się, a jest sprawny.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

W AH nie ma modułu od wentylatorów jak w G .Ecu silnika tym steruje.Przekaźniki od wentylatorów są w skrzynce bezpiecznikowej koło aku.Na forum masz rozpiskę który od czego.Wejdź w tryb diagnostyczny i sprawdź jaka jest temperatura płynu chłodniczego.Możesz sprawdzić w jakiej temp otwiera się termostat itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Czy poradziliście sobie z tym problemem?

U mnie jest tak samo wentylator na wszystkich 3 biegach po podłączeniu pod komuter działa, natomiast nie załącza się na rozgrzanym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z mojego doświadczenia.... temperatura Z16XEP przed i po wymianie.

 

Temperatura w test mode zwykle była w granicach 94stC, podchodziła pod 98stC i spadała. Wentylatora nigdy nie słyszałem - nie przypominam sobie, może w korkach.

Pewnego dnia szlag trafił wąż przy trójniku do pompy, po wymianie czujnika termicznego w wentylatorze, drugiego w kolektorze oraz po zmianie termostatu w którym również

jest czujnik - temperatura w czasie jazy wynosi 104-108 stC. W skrajnych sytuacjach podchodzi w okolice 110stC wtedy mam strzał o 2-3stC w dół, po podejściu do 113stC

załącza się wentylator i zbija do 104-105stC w kilka sekund... nadmienię, iż rok wcześniej na kilka sekund zapalał się check z numerem 111606, gasł i był spokój.

 

Patrząc po tym co pisze się na forach o Z16XEP, należy uznać iż praca poniżej 100stC jest anomalią - w moim przypadku po wymianie wszystkiego (temp. zewnętrza 18stC)

temperatura grasuje 104-113stC, średnio 108stC. Chłodnica byłą wykręcana i czyszczona.

 

Kilka dni wcześniej wymieniałem rozrząd, pompa wody jest nowa.

 

Jeszcze jedna kwestia - po podłączeniu pod kompa są 2 czujniki temperatury cieczy. Różnica u mnie pomiędzy nimi wynosiła 12stC przy czym na jednym z nich napięcie

było poniżej normy. Być może jest tak, że jeśli jeden z czujników pada - wtedy jego wyniki uśredniają w dół średnią temperaturę i to tłumaczy, że niektórzy mają 92-99stC

a inni 102-115stC. Nie znalazłem postu, aby ktoś miał np. 96-105stC.

Edytowane przez Luccas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poradziłeś sobie w końcu z problemem? BO u mnie przy diagnozowaniu wypadania zapłonu też zauważyłem że przy ponad 100stopniach nie włącza się wentylator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę poczytałem niedawno i teraz ty to potwierdzasz to trochę się uspokoiłem bo wczoraj miałem chyba 103 czy 104 i cisza pod maską i trochę się wystraszyłem tym bardziej że te astry nie mają wskazówki od temperatury,moim zdaniem głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności