Skocz do zawartości

Brak mocy Astra 1.7 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam astre z 2004 przejechałem 100 000 tyś . W ostatnim czasie zaczeła słabnąć po 2000 tyś obr . Mam podejrzenia że to turbo . Dzięki za radę nawet tą że mam wymienić filtr paliwa .

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego od razu turbo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

Czy silnik bierze olej ? Czy dymi na niebiesko ? Czy wywala chek :D To że auto jest słabe może wskazywać na turbinę, ale prawdopodobnie jest do wymiany przepływomierz. W tym przypadku auto też dostaje muła. Może warto było by podjechać na zczytanie błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam astre z 2004 przejechałem 100 000 tyś . W ostatnim czasie zaczeła słabnąć po 2000 tyś obr . Mam podejrzenia że to turbo . Dzięki za radę nawet tą że mam wymienić filtr paliwa .

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

Witam

 

Mam vectre 2.0 di '99 i mialem ten sam problem - samochod po przekroczeniu 2000 obr/ min tracil calkowicie moc i zapalala sie lampka "check engine".

Poszukalem, poczytalem i okazalo sie ze jeden z takich cienkich wezykow (chyba jakies podcisnienie do sterowania turbo) sie odpiął i to byla cala przyczyna. Po zamontowaniu go we wlasciwe miejsce i wszystko wrocilo do normy.

 

Poszukaj moze i u ciebie jest to samo. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tak......1 gaz 2000 i kicha......2 gaz 2000 i kicha..http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif? i na każdym biegu czuć obiżenie mocy?? Czy zauważyłeś czarne bąki w momencie odcięcia mocy....:D

Miałem tak i przyczyną był nieszczelny intercooler.....sprawdź wszystkie przewody i rury gumowe, dociski i zapinki, ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź dokładnie rure między turbo a intercoolerem. U mnie strzeliła po długości i nie było mocy. Zakleiłem to taśmą na okrętkę pare razy, aby zobaczyć czy to jest przyczyną. Auto odżyło. Więc poszukałem na allegro ok 50 zł używka a w sklepie grubo ponad 100 zł. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to turbo, to zdejmij przewód prowadzący z turbiny do intercoolera zapal silnik i przygazuj. Jak dmucha i nie chlapie olejem to znaczy że to nie turbo. Później sprawdź, czy za intercoolerem Ci dmucha, bo może być nieszczelny. Możesz mieć ten sam problem co ja, ale to tylko domysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

1. Przewody podciśnieniowe- sprawdzić czy podpięte i szczelne,

2. Elektrozawór sterujący zaworem upustowym turbiny - można go sprawdzić zamieniając z elektrozaworem od EGR-u,

3.Przewody do i z intercoolera- sprawdzić szczelność.

 

Czy podczas utraty mocy wskakuje błąd? Czy po wyłaczeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu błąd znika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego winter77 a co powiesz na moje objawy równiez brak mocy i utrata

podczas jazdy moje wrazenie jest takie ze auto ma lepsze osiagi jak jest zimne a jak sie rozgrzeje to ma muła

wywala bład 0335

po wymainie czujnika obrotów wału korbowego błedu nie było ale moc nie wróciła prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie, nie oczekujcie cudów. Każde auto to inny przypadek ale przy porównywalnych objawach można spróbowac skorzystać z porad wcześniejszych: podciśnienie, elektrozawory, połączenia elektryczne itd. W tym przypadku (nie wiem jak długo kolego jeździłeś z błędem 335) błąd z czujnika położenia wału zakłócał proces spalania i wtrysku więc może warto byłoby też przyjrzeć się układowi wylotowemu łącznie z katalizatorem a także turbinie. Największym problemem tak naprawdę jest to, że niestety pomocy udziela sie pisząc post a nie badając organoleptycznie konkretny przypadek. Jeśli choć trochę pomogłem to bardzo sie cieszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności