Skocz do zawartości

Usterka licznika Meriva 1.6 - jaką używkę można zastosować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój ojciec ostatnio coś pogrzebał przy liczniku (nie pasowało mu podświetlenie LEDowe i chciał dać z powrotem standardowe żarówki) Aby wymienić żarówki wymontował licznik z kokpitu i po zamontowaniu i podłączeniu wtyczki coś się skopciło http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif Elektronik stwierdził że nie warto tego naprawiać, lepiej poszukać używki. Zamówiłem używkę (na pierwszy rzut oka wtyczka wydawała się identyczna) Niestety okazało się, że jest kompletnie inna wtyczka :D

 

Pomóżcie proszę, czy ktoś z Was wie jakiego oznaczenia licznika szukać żeby mi podpasował do mojego modelu merivy? Mam Merivę 1.6 tą podstawową wersję ~85KM z 2003 roku.

 

OZNACZENIE MOJEGO LICZIKA: VDO: 110080161004, 270303 0201 003 L: 151202E,

13118590CL

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Licznik używany, który nabyłem okazał się licznikiem do merivy diesla(ja mam benzynę) wtyczka była inna. Po przelutowaniu wtyczki podłączyłem licznik do samochodu ale samochód teraz nie pali :) Czy w liczniku znajduje się immobilizer czy o co w tym chodzi. Już kiedyś jak była źle podłączona wtyczka do liczników i się odłączyła po pewnym czasie to też nie palił.

 

 

 

Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny za szybką pomoc ponieważ bez liczników samochód nie pali więc jestem uziemiony a na studia trzeba jeździć :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę, czy ktoś z Was wie jakiego oznaczenia licznika szukać żeby mi podpasował do mojego modelu merivy? Mam Merivę 1.6 tą podstawową wersję ~85KM z 2003 roku.

szukaj licznika z identycznymi oznaczeniami i tyle... Po włożeniu do auta i tak może okazac się koniecznie jego ustawiwienie techem bo własie auto nie będzie odpalać a nawet jak zapali to licznik nie będzie działał....

 

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 22:09 ]

Acha i licznika od diesla nie uruchomisz w benzynie a przelutowanie wtyczki nic nie da.... a dlatego że licznk jest od zupełnie innego auta to nie chce ci teraz samochód zapalić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności