Skocz do zawartości

- - - - -

Prędkościomierz, wskaźnik paliwa, obroty - nie działa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2009 - 14:12

Witam, Tj w temacie - wszystko (poza licznikiem kilometrów) na tablicy mi nie działa. Wskazniki pozostaja w pozycji 0 (predkosciomierz, obroty, temperatura, benzyna). Dziś rano wsiadłem do auta i po odpaleniu nic nie drgnęło. Czy ktoś może miał podobną sytuację i może coś podpowiedzieć? Pozdrawiam Bazik

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8939 postów
  • Lokalizacjajest B/DE, było HH/DE
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:F34
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 12 listopad 2009 - 15:00

zacznij od bezpiecznika
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2009 - 23:51

bezpieczniki sprawdzone (jedne pod maska, drugie pod kierownica), dzialaja :P

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8939 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 09:36

a zapomnialem dodac - uzupelnij prosze profil :P robiles cos ostatnio z autem? jestes pewien bezpiecznikow, tzn sprawdzales ohmomierzem? jesli tak to pewnie zostaje ci kabelkologia tablicy ;)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2009 - 09:22

Profil uzupełniony :mrgreen: Z autem nic nie robilem. Jedyny objaw, jaki zauwazylem dzien wczesniej: wylaczylem auto i ku mojemu zdziwieniu zapalil (tzn zaswiecil) sie zegar. Zawsze sie sam wylacza po wylaczeniu silnika. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie. Bezpiecznikow jestem pewien - przyjechal znajomy z jakimis narzedziami i dotykal glowki tych bezpiecznikow (nie znam sie, sorry za lamerskie sformułowania). Czy w takim razie powinienem dawac samochod do serwisu opla, czy jakis mechanik powinien w stanie mi to naprawic?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   misci

misci
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:Z12XE

Napisano 14 listopad 2009 - 09:33

Zanim odwieziesz auto do mechanika (elektryka) spróbuj zdjąć czarną osłonę licznika (dwie śruby nad licznikiem i mocno pociągnąć w kierunku kierownicy). Potem odkręcamy 4 śruby w rogach zespołu wskaźników, wyciągamy go w kierunku kierownicy i odwijamy do góry. Wtedy mamy dostęp do wiązek przewodów. Należałoby odpiąć kostki i usprawnić je jakimś płynem do styków, być może wystarczy kilkukrotne wyciągnięcie kostek i włożenie. Na koniec mocno osadzamy kostki w liczniku i montujemy wszystko do kupy, nie zapominając o delikatnych "płetwach" ustalających położenie czarnej osłony względem kokpitu.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8939 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 10:59

Czy w takim razie powinienem dawac samochod do serwisu opla, czy jakis mechanik powinien w stanie mi to naprawic?

a masz gwarancje?
dobry elektryk w twojej okolicy powinien sobie poradzic albo tak jak misci pisze
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2009 - 09:53

Dziękuję Misci i Kicaj za pomoc! Odkrecilem 2 srubki, zdjalem pokrywe, wyjalem panel, wyjalem kostke, kolega psiknal jakims plynem i wszystko gra. Pozdrawiam ???

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2009 - 09:53

Dziękuję Misci i Kicaj za pomoc! Odkrecilem 2 srubki, zdjalem pokrywe, wyjalem panel, wyjalem kostke, kolega psiknal jakims plynem i wszystko gra. Pozdrawiam ???

Uruchom; JavaScript!
Odśwież