Skocz do zawartości

Dziwna praca silnika.


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam wielką prośbę o pomoc. Wracając dzisiaj z pracy nagle zaczęła mrugać przez chwilę kontrolka check engine. Pomrugała i zgasła. Jednak silnik pracował inaczej. Po dodaniu gazu i wejściu na obroty było czuć lekkie szarpanie.

Przejechałem tak jeszcze kilkaset metrów i zgasiłem silnik. Po jakiś 15-20 minutach odpaliłem jeszcze raz i jakby było lepiej jednak nie do końca - nie jestem tego w stanie opisać, ale coś jest nie tak. Od razu dodam, że dziwna praca silnika była zarówno na benzynie jak i na gazie.

 

Przebieg to 62 tys. Przyznam, że nie wymieniałem jeszcze świec.

 

Proszę o pomoc w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj dolałem jeszcze trochę oleju - mój błąd. Z pod maski wydobywał się dym - z zapachu przypalony olej. Najdziwniejsze to, że nie rozlałem oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam .Najprawdopodobnie zawieszaja sie zawory .Posłuchaj czy silnikm pracuje rowno.W moim wystapil blad w postaci nieprawidlowa praca 4 cylindra.Przypadlosc wystepowala szczegolnoie jak robiło sie zimno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Na chwilę obecną wymieniłem świece, profilaktycznie filtr paliwa. Nic to niestety nie pomogło.

 

Dalej: listwę z cewkami zapłonowymi (na komputerze wyszedł błąd sugerujący wg mechanika, że to może być właśnie to). Koszt 380 zł + wymiana. Tak przejeździłem około tygodnia, bez jakichkolwiek problemów.

 

Niestety dzisiaj znowu pojawił się błąd. Co do cholery jest grane :)!!

 

Czy można po podłączeniu pod komputer w 100% zdiagnozować usterkę :drunk:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

posiadam merive 1.6 16v 2004r

mam taki sam problem i nie wiem co jest grane. check silnika się pali albo miga-silnik nie pali na trzeci cylinder. wymieniłem świece i cewkę. nic niepomogło

może któryś z was też miał taki problem

może ktoś wie co sie dzieje.

pomocy

z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić wtyczkę dis-a i kable od dis-a do sterownika.

Na koniec zdjąć wtyczki ze sterownika i dokładnie sprawdzić czy któryś z pinów sterownika nie jest złamany, lub zagięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poczytałem trochę w temacie i można stwierdzić, że silniki 16V mają takie problemy.

 

Tak jak opisał jeden z użytkowników forum te wszystkie wymiany nic nie dają. Wyrzucanie zapłonu pojawia się przy dużej wilgotności i zimnie - tak było również u mnie. Przy cieplejszej pogodzie takie rzeczy nie występują.

 

Wymiany podzespołów nic nie dają. Spróbowałem zaproponowanego przez niego rozwiązania:

- przepalić samochód na bardzo wysokich obrotach,

- zalać paliwo 98 - w moim przypadku to VPower.

 

Zrobiłem tak: przegoniłem go strasznie ostroooooo, zalałem 98 i .....odpukać przez 3 tygodnie jest spokój. Udało się nawet odzyskać kasę za cewkę, której wymiana była niepotrzebna.

 

 

Spróbujcie może Wam też pomoże. Na razie to kilkanaście dni, ale i tak jestem zadowolony.

 

Temat wypadania zapłonu znalazłem w forum o OPLU ASTRZE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cieplejszej pogodzie takie rzeczy nie występują.

To dlaczego u mnie występowały w lecie, niezależnie od pogody?

Wymiana dis-a załatwiła problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności