Skocz do zawartości

Wyskakujący cylinderek hamulcowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość challenger

Mam taki problem z tylnym hamulcem, mianowicie zdarza się, że wcisnę pedal hamulca i w lewym tylnym kole wyskakuje tloczek z cylinderka hamulca. Zdarzylo się to dotychczas 2 razy i doszedlem do wniosku że winna temu jest szczęka hamulcowa która miala ubytek elementu sciernego, przez co krzywo dociskala beben i tloczek wylatywal. Zmienilem więc szczęki, odpowietrzylem uklad i przez ponad pól roku byl spokój. Natomiast ostatnimi czasy zaobserwowalem ubytek plynu hamulcowego, więc dzisiaj go dolalem, przejechalem przez miasto, zostawilem auto pod domem, następnie wsiadam i znowu to się stalo. Warto zaznaczyć, że dzieje się tak po zaciągnięciu hamulca ręcznego - dzisiaj np zostawilem zaciagniety hamulec reczny, wsiadlem do auta, odruchowo nacisnalem hamulec i wpadl w podlogę. Ma ktoś jescze jakieś pomysly co mozna z tym zrobic? i Czy trzeba wymienić teraz cylinderek(z tego co widzialem, to fabrycznie nie ma on zadnych blokad które uniemozliwialyby tloczkom wypadanie). Prosilbym pilnie o sugestie, bo jutro chcialbym to zrobić i problem ten wyeliminować, bo cale szczescie tylko raz zdarzylo mi się, że hamulec wpadl w podloge gdy bylem w ruchu, natomiast wolę nie myśleć co by bylo gdybym jechal szybciej a ktos przede mna by hamowal. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym pilnie o sugestie

wymień bębny, bo na moje to one troche za duże wewnątrz są

może ktoś już je przetaczał z uwagi na ranty i teraz masz wiadro

 

fabrycznie nie ma on zadnych blokad które uniemozliwialyby tloczkom wypadanie

bo nie mają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

z tylu są nowe bębny(nie przetaczane - żadnego rantu), szczęki, samoregulatory, zestaw montażowy i linka , więc caly hamulec oprócz cylinderka. cylinderek nie cieknie jeśli nie wyskoczy :znudzony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi sie nasuwa to niezgodność części

były 2 rodzaje bębnów - 53mm i 38mm jeśli chodzi o powierzchnię cierną

nie doszło do jakiejś pomyłki przy zakupie towaru?

może pomylone szczęki są, te mniejsze do większych bębnów czy coś

sprzedawca mógł niedokładnie sprawdzić katalog

innej możliwości nie widzę, nie mam pomysłu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
ArKos, nie ma takiej opcji - sam kupowalem te części i mam wąski bęben i wąskie sczęki. Może tym razem po prostu nie przyslużyla mu się nadmierna eksploatacja - jak polączysz fakt że jest ostatnio ślisko i spojrzysz na wiek w moim profilu to chyba domyślasz sie do czego jest wykorzystywany najczęściej hamulec pomocniczy :znudzony: A nie mam w zwyczaju zaciągania go na postoju jeśli teren jest równy. Dzięki za pomoc, idę zmienić cylinderek i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności