Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Aparat cyfrowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   guniak

guniak
  • Forumowicz
  • 840 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1,6 8V 98r.
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 21 grudzień 2009 - 18:56

Witam,dotychczas posiadam HP r607,ale mysle nad zminą gdyz jest juz trochę stary i bateria nie trzyma.Myslę nad aparatem ,który jest dobry w ruchu,potrzebuje fotografowac dziecko,do zdjęć dynamicznych.Nie chcę aparatu ,który robi ładne fotki ale tylko w dzień i ze statywu.Co polecacie tak do 1000 zł
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8796 postów
  • Lokalizacjajest B/DE, było HH/DE
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:F34

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:17

do 1000 pewnie bedzie ciezko, poszukaj aparatow o duzej matrycy i jasnych obiektywach - to zwieksza uzyteczny zakres czulosci
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4901 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:26

ja do 1000 polecam ci używaną lustrzankę w tej cenie 8mpix da sie już trafić - jakiegoś olympusa, canona czy nikona NIC nie dorówna jakości zdjęć lustra - nawet bardzo wysokiej klasy kompakt
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8796 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:41

NIC nie dorówna jakości zdjęć lustra

zebys sie nie zdziwil :oops:
zdjecie to nie tylko matryca ale tez optyka i niestety czesto tez elektronika...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4901 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:46

ale tez optyka

i tu jest największa odpowiedzialność
ja osobiście wolę starą lustrzanke (choćby nawet z matrycą 6mpix) niż wypasiony w kosmos kompakt z 10mpix

btw
zawodowi fotograficy używają kompaktów czy lustrzanek? :oops: :D
znam kilku i żaden z nich nie używa kompaktu
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   kicaj

kicaj
  • Moderator
  • 8796 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 20:19

ale jakich luster :D BTW to nie aparat robi zdjecie a fotograf :P niestety czasami nawet dobre body robi paskudne zdjecia bo optyka jest fatalna albo dobra optyka dobra matryca a elektronika daje w d... i to niezaleznie czy lustro czy glupawka...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   guniak

guniak
  • Forumowicz
  • 840 postów
  • LokalizacjaChrzanów

Napisano 22 grudzień 2009 - 15:54

Ale mi chodzi tylko o skuteczne robienie zdjęć w ruchu i szybki zapis na karcie,dajcie jakies przykłady,lub jakieś parametry.Bo w sklepach wciskają co popadnie i co nie schodzi z lady
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4901 postów

Napisano 22 grudzień 2009 - 16:13

http://allegro.pl/it...tki_okazja.html http://allegro.pl/it..._500_tanio.html z canonem miałem styczność kilka tygodni - szybki autofokus, robi dobre zdjęcia, prosty w obsłudze olympusa mam od 2 lat - nie mam się o co przyczepic, sam mam dzieci i tłukę zdjęcia przy każdej okazji - bardzo szybki AF, często robię zdjęcia seryjne i potem wybieram najlepsze - z reguły mam problem z wyborem co do szybkości zapisu na karcie: bardzo dużo zalezy od karty ja mam obecnie sandisk extreme 4GB i nie mam żadnych zaciachów w związku z zapisem na niej co do kompaktów - nie wypowiadam się, bo od długiego czasu mam styczność tylko z lustrzankami mogę polecić też sony z serii alfa - kolega ma, muszę powiedzieć że klasa sprzęcicho tylko drogie toto
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   celius

celius
  • Forumowicz
  • 559 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Model:Opel Zafira A
  • Silnik:2.0 DI16V (X20DTL) 82 KM

Napisano 22 grudzień 2009 - 16:43

Witam,dotychczas posiadam HP r607,ale mysle nad zminą gdyz jest juz trochę stary i bateria nie trzyma.Myslę nad aparatem ,który jest dobry w ruchu,potrzebuje fotografowac dziecko,do zdjęć dynamicznych.Nie chcę aparatu ,który robi ładne fotki ale tylko w dzień i ze statywu.Co polecacie tak do 1000 zł

Nie wiem czy pomogę ale opiszę swój aparat który zakupiłem aby fotografować i filmować swoje pociechy.
Poprzednio używałem Kodaka DX 6490 czy jakoś tak. Wszystko fajnie ale .... duże wymiary przeszkadzały podczas wycieczek i wypraw no i filmy .... poprostu kiepskie.
Oddałem go ojcu i zaczęły się przedwakacyjne poszukiwania. No i wybór (a musiałem szybko kupić bo wyjazd w góry za pasem) padł na Panasonica TZ-7. Spełniał moje podstawowe wymagania:
- małe wymiary (można nosić na pasku);
- duży ZOOM - 12x
- dobre filmy - jakość HD naprawdę powalają i do tego z dźwiękiem i zoomem !! (wada - potrzebna szybka karta no i szybko ją zapełnia )
- tryb macro - TZ7 ma jeszcze macro zoom

Miałem obawy do braku wizjerka bo w kodaku na ekranie w słoneczny dzień nie było za dużo widać , ale w TZ7 jest ekran bardzo duży i można ustawić opcję regulującą podświetlenie w zależności od światła. Naprawdę nie miałem w żadnych warunkach problemu z odczytaniem wskazań.

Ja płaciłem prawie 1500 zł i wczoraj u nas w avansie stał po 1499 ale na allegro staniały ok 1200 zł (jak ja kupowałem to taniej niż allegro miał FotoJoker gdzie kupiłem a avans ok 1800 zł - allegro ok 1500 zł)

Wiem zaraz odezwą się profesjonaliści z lustrzankami i powiedzą że niewiele więcej można mieć lustrzankę ale ja zakupu dokonałem świadomie gdyż lustrzanka jest za duża , a ja nie jestem fotoamatorem i nie mam czasu/chęci/powołania do bawienia się ustawieniami i zabawą z aparatem.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   guniak

guniak
  • Forumowicz
  • 840 postów
  • LokalizacjaChrzanów

Napisano 22 grudzień 2009 - 20:37

Ciekawy ten panasonic.A duże matryce i jasne obiektywy to w jakich proporcjach szukać?Czy sony dsch20 spełnia wasze wymogi?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież