Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra III - Astra H


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panownie. Mam spory dylemat z oponami i chciałem zasięgnąć porady. Niedawno kupiłem opla AstręIII 1,7cdti stationvogn. Opony wg producenta powinny mieć rozmiar 195/65/15 (i takie mam na zimówkach) ale w lecie chciałbym założyć inne opony. Myślałem o 225/45/17 (to jest odpowiednik wcześniej wymienionych) jednak szerokość 225 mnie przeraża( w tej chwili na letnich mam 205 i są bardzo szerokie)boje się że samochód będzie miał ciężki skręt, twardą jazdę, więsze zużycie paliwa i szybciej będą niszczyć się elementy jezdne. Zastanawiam się również nad oponami 205/55/16. dajcie jakies wyczerpujące porady. przeżuciłem setki stron dot. opon, kalkulatorów, felg ale żadnych porad z praktyki, tylko same cyferki które do mnie nie przemawiają. Jeszcze jedno, muszę dobrać do tego felgi, czy mogą być takie? do 16: 7x16 et 40 (albo 45) lub 7,5x16 et 37

do 17: 7x17 et 40(albo 45)

z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli nie jesteś lanserem a samochód służy Ci do przemieszczania się a nie szpanowania, to kup opony letnie w takim samym rozmiarze jak zimówki i załóż je na te same felgi. Co Ty chcesz temu silniczkowi zapodać 225 :wesoly::drunk: 195 to jest maksimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YOCHI, O et w Astrze G coś było tu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=10108&highlight=jakie+opony+astra

Takie 205/55/16 wiem że zakładają tylko nie wiem czy przy tym silniku

ale 225/45/17 czy się zmieszczą - ocierać nie będą np przy skręcie to bym się zastanowił.

boje się że samochód będzie miał ciężki skręt, twardą jazdę, więsze zużycie paliwa i szybciej będą niszczyć się elementy jezdne.

 

przy wspomaganiu dużej różnicy na kierownicy podczas manewrów na parkingu nie odczujesz, "będzie twardziej", zużycie paliwa również wzrasta po założeniu szerszych opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wspomaganiu dużej różnicy na kierownicy podczas manewrów na parkingu nie odczujesz,

w piatek zmieniłem letnie 185/60R15 na zimowe 175/70R14 i jest róznica,to sie czuje,ze ma wspoma lzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, a przynajmniej chęć pomocy. jednak w dalszym ciągu nie otrzymałem dobrej opinii. Mieszkam w Norwegii i zakup opon i felg to wydatek ok. 4500zł. i jeśli mam tyle wydać to chciałbym wydać je z głową. Auto nie służy mi do podrywania dziewczyn. chciałbym, bym odczuwał komfort jazdy a zarazem by auto miało jakiś wygląd. jeśli bym miał już felgi to niebyłoby problemu, dokupił bym tylko opony i po krzyku, ale jak mam wyłożyć kase również na felgi to tchciałbym być zadowolony. Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YOCHI, pewnie jeszcze jakichś odpowiedzi się doczekasz,

a póki co i tak szykujemy się na zimę nie lato, a napisałeś iż na zimę już posiadasz

Opony wg producenta powinny mieć rozmiar 195/65/15 (i takie mam na zimówkach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yochi

opony 215/45/17 sa zamiennikiem 195/65/15 (zalecany przez opla)

przynajmniej tak jest w viki B

225 sa za szerokie i potrafia obcierac albo o nadkole albo o rant blotnika

a do tego masz dosc slaby silnik na takie walce :D

do tego ET felg tez jest wazne

chcesz 17 to kup oplowskie np irmschera albo inne np z astry OPC

tylko odrazu mowie

ze komfort na ktorym Ci zalerzy

spadnie i to drastycznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki gawlak. Chciałem tylko nadmienić że tu w Norwegii nikt nie zakłada felg i opon poniżej 16" chyba że to są modele z lat 90 -tych. Drogi są tutaj nieporównywalnie lepsze niż w Polsce. W karcie wozu mam zapisane koła jakie zaleca producent oraz zamienniki. Zalecany rozmiar to 195/65/15.

a zamienniki to 205/55/16 lub 225/45/17 innych opcji nie ma. Myślę że skoro w karcie wozu mam zapisane że mogę używac 225/45/17 to chyba nie będą się ocierały o nadkola. Pytanie, jaka jest różnica między jazdą na oponach 205/55/16 a 225/45/17. nadmieniam że obecnie mam te pierwsze zamienniki na letnich czyli 205...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony beda mialy ta sama wysokosc

mniej wiecej

pierwszy rozmiar to szerokosc

a drugi to wysokosc opony w % do szerokosci

roznica bedzie taka ze 225 stawiaja wieksze opory

co dla Twojego silnika bedzie katusza http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

tutaj mozesz sobie sprawdzic dokladnie co i jak

wpisujac odpowiednie parametry opon

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

215/45/17 mieszcza sie w granicach tolerancji http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

wiem ze dokladnym zamiennikiem 195/65/15 jest 225/45/17

ale jak pisalem wczesniej nie w viki B

bo do niej producen zaleca wlasnie 215

225 sa w viki C

to tak dla porownania :D

 

p.s. ocieranie jest uwarunkowane od

szerokosci i ET felgi

to tak dla przypomnienia :(

co do drog to sie domyslam ze sa lepsze

sam mieszkam poza granicami naszego pieknego kraju :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gawlak za radę. Przeanalizuję zakup 215 i 205, mam jeszcze trochę czasu do lata. Jednakże felgi kupię sobie tutaj w Norwegii. mam jedne upatrzone 17" ich et jest 40 nie wiem czy mogą być. Co ty na to?

 

[ Dodano: Czw Lis 20, 2008 16:51 ]

Gawlak, Zapomniałem się spytać co to jest VikiB i C. I co sądzisz o chip Tuning. Moje 100 koni mogłoby wzrosnąć o 30%. Chciałbym nie ingerować w elektronikę w sensie dokupienia układu tylko przy pomocy zmian parametrów i wykorzystania zapasów jakie pozostawił producent.. Myślisz że to mam sens? jakie jest za i przeciw? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności