Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra I - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo opel na 13" naciągał 175/70, ja mam przynajmniej takie u siebie i nie narzekam.

Ciśnienie (zimne koła): przód 2,0, tył na lekko 1,7 - 1,8, pełny załadunek 2,2 czy 2,3, nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kup wszystkie jednakowe ... na lato jesli nie masz innych felg - 175/70R13 ... gdybyś się decydował na zakup felg 14" to kup sobie na lato 175/65R14 lub 185/60R14 ...

 

... rozpiska ciśnienia jest na klapce wlewu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ganbar

Witam wszystkich,

 

proszę o poradę w temacie kół...

Mam Astę F 1,6 1999 rocznik, zostały mi z poprzedniego samochodu (Opla Corsa B ) opony z felgami 165/70 R13, czy one będą się nadawały do mojej Asterki? Na chwilę obecną mam zimówki 175/70 R14, dlatego więc moje pytanie czy mogę założyć te mniejsze letnie?

Edytowane przez ganbar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

Mam Astę F 1,6 1999 rocznik,

 

A w profilu Astra G ..

 

165/70 R13, czy one będą się nadawały

 

Tak, ale nominał to 175/70R13 .. Tak ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ganbar

rzeczywiście... moja pomyłka Astra G...

profil podałam dobrze... 165/70 R13... i niestety już wiem, że nie będą pasowały... minimum to R14, mniejsza nie ma szans, nie da się założyć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Czytam, szukam i już zgubiłem się w tych 6 stronach ;)

Planuje zakupić nowe opony na zimę i mam dylemat co do rozmiarów :/

Mieszkam blisko gór i z drogami tu różnie... co polecacie bądź jakich sami używacie?

Mój Asterix napędzany jest przez ecotec 1.6 100hp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze astra II

w standardzie chyba masz 195/60 R15 ??

jesli tak to mysle ze najlepiej w tym rozmiarze - (jedni pisza ze wezsze - inni ze nie )

ew 185/65 R15 - sam na takich jezdze przez zime ( takie akurat dostalem - tylko dlatego ten rozmiar) mialem tez zalozone 195/65 R15 - i mimo fabrycznie sportowego obnizonego zawieszenia nic nie ocieralo - tez mozna ....

 

Co do opon to jesli jazda po sniegu w gorach to chyba jednak dębica friogo czy frigo2 - do ktorych w sumie nie mam takiego az przekonania, ale testy wykazuja ze na snieg bardzo dobre... Do polecenai w klasie budrzet bylyby tez sawa eskimo - ale [podobno dosc szybko sie zuzywaja...

 

Mozna jeszcze poszukac cos na wyzszych polkach - ale wtedy cena idzie w gore... i z regoly te drozsze opony z super asymetrycznymi bieznikami to raczej na asfalt sie bardziej nadaja niz na snieg....

 

Ja jezdze na koncowkach juz TOYO - ale - jak wyzej takie akurat dostalem...

Jakbym mial kupowac nastepne to nad wielosezonowymi bym sie zastanowil zeby tylko tansze byly - bo to co w sejmie wymyslaja to jedyne rozwiazanie niedlugo bedą własnie wielosezonowki.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem w tym że nie wiem jaki był tu standard bo kupiłem go bezpośrednio od Niemki na 205x45 R16 ;)

Dębica to chyba bezapelacyjny faworyt bo mimo iż nie są to może królowe szos to coś prócz ceny musiało zbudować ich mocną pozycję na rynku.

Wielosezonówki odpadają nawet jeśli wejdą te wszystkie ustawy bo jeśli coś jest do wszystkiego to jest też do niczego :P

A czy ustawa o oponach zimowych jest zła? Każdy ma swoje sumienie... Ale nie przyjemna musi być ucieczka w rów przed kimś kto wypuścił się na letnich oponach w drogę do pracy (załóżmy że nie miał czasu założyć zimówek) i będzie w poślizgu jechał po naszym pasie. Takim sposobem kilku mistrzów co to na slikach w zimie potrafią jeździć może przemyśli ten fakt kilka razy.

Edytowane przez szaszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności